דצמבר 2, 2023

למה צריך לשים לב כאשר לוקחים הלוואה?

הלוואות

אם אתם רוצים לקחת בקרוב הלוואה – חשוב שתגעו כי כיום ישנן מגוון סיבות אשר בגינן רבים לוקחים הלוואה בין אם מדובר בשל הרצון לממן לימודים, לבין אם בצורך לצאת לחופשה, לסגור מינוס בעובר ושב כמו גם לצורך שיפוצים בדירה או רכישת מכונית.

ואכן הסיבות לבקשת המימון הינן מגוונות כמו גם סוגי ההלוואות שהבנקים מציעים החל מהלוואה בריבית משתנה, צמודה למדד, הלוואת בלון, גרייס ועוד.

כאשר אתם בוחרים את האופציה למימון חשוב תדעו כי ההצעות של הבנקים המסחריים כמו גם של חברות חוץ בנקאיות המאפשרות מימון לכל מטרה, אינן חפות מאינטרסים, תוך שאל ההלוואה מוצמדת ריבית שאינה נמוכה כלל. ובשל כך חשוב לדעת למה יש לשים לב בלקיחת הלוואה:

הבדלים בין דרכי מימון –  בתחילה חשוב לבצע סקר שוק בין ההלוואות השונות שמציעים לכם ולהבין מה ההבדלים השונים בין ההצעות. בדקו מהן הריביות הנלוות להן, מהם התנאים ומה הפרטים של כל אופציה למימון.

בחירת מסלול מותאם אישית  – בחרו את המסלול שנוח לכם ביותר כמו מסלול ריבית צמודה לפריים, למדד, הלוואה עם ריבית משתנה הלוואת בלון, גרייס ועוד. חשוב לבדוק גם בחברות חוץ בנקאיות כיצד תוכלו להתאים את ההחזרים החודשיים ליכולות שלכם. בנוסף, נסו להתייעץ עם הבנקאי כדי להבין איזה מסלול יכול להתאים לכם מכל.

אל תמהרו לבחור  – חשוב שלפני שאתם חותמים מול הבנק על תנאים ומאפשרים את המימון, שתנסו לבדוק אם למטרה שלכם ישנן אופציות אחרות למימון. בדקו למשל האם תוכלו לקבל הלוואות בתוך המשפחה, הלוואות מעמותות או אם תוכלו למשל לממן עסק על ידי יזם ולא על ידי מימון של הבנק. בכך תוכלו להוזיל עלויות של ריביות גבוהות.

התייעצו עם המוחים – התייעצו עם המומחים בתחום ההלוואות כמו גם עם אנשי מקצוע מחברות חוץ בנקאיות שיוכלו לסייע לכם לבחור את המסלול שמתאים לכם מכל. בנוסף חשוב לקחת את הזמן לחושב ולהבין איזה סכום אתם צריכים בדיוק ולדעת כיצד תוכלו למלא את הצורך שלכם בשרך הנכונה והמשתלמת מכל!