דצמבר 3, 2023

מה זה קורס נאמני בטיחות אש

קורס נאמני בטיחות

אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום הבטיחות במקומות עבודה, הוא בטיחות אש. מקומות ומוסדות משקיעים לא מעט משאבים על מנת שהמבנים שלהם יהיו מוגנים מפני דליקות ומפגעי אש שונים. זה נכון הן לגבי מקומות שיכולים להיות חשופים למפגעים כאלה מסיבות שונות, החל משימוש בחומרים וכלה בסוג העבודה שמתבצעת במקום, וכן זה נכון באופן כללי, שכל כל מקום בו עובדים אנשים ובכלל מאוכלסים בו אנשים לצרכים שונים, אזי שיש לדאוג שהמקום יהיה בטוח ומוגן מבחינה זו.

אחת הדרכים להבטיח שהמקום יהיה מוגן הן לשימוש והן בכלל מפני שריפות וכדומה, היא באמצעות קורס נאמני בטיחות אש. מדובר על קורס שמועבר על ידי חברות שמתמחות בכל מה שקשור לנושא בטיחות, הוא נועד ללמד את עובדי המקום כיצד להתגונן מפני שריפות, כיצד לשמור על בטיחות המקום, וכן הוא נועד למי שמוגדר על ידי בעלי המקום כנאמני בטיחות בכלל ונאמני בטיחות אש בפרט. כלומר, הוא נועד ללמד אותם כיצד לנהוג במקרה של שריפה, כיצד להבטיח את הגנתם של העובדים במקום.

מה לומדים במסגרת הקורס

במסגרת קורס נאמני בטיחות אש לומדים מספר דברים, ראשית, לומדים כיצד לעבוד עם אמצעים וכלים שנועדו להגן מפני שריפות, כלים שנועדו להתריע מפניהן, גלאים וכדומה.

שנית, לומדים כיצד לפנות קהל במצב של שריפות, לומדים כיצד לאפשר להתמודד עם מצב בו יש דליקה או כל סיטואציה דומה ובו נדרש להתמודד עם קהל גדול, כמו כן לומדים כיצד למנוע התקהלויות או דברים אחרים שיכולים לייצר אסון.

שלישית, לומדים כיצד לעבוד עם חומרים מסוכנים שעלולים לגקורס נאמני בטיחותרום לשריפות או להעצים את הסכנה.

ארבע, לומדים כיצד להשתמש באמצעים שיכולים לעזור בכיבוי שריפות. וכן כיצד יש להתקין אותם בתוך המבנה או מחוצה לו.

צריך להדגיש, קורסים כאלה נערכים באופן סדיר, כאשר מעת לעת גם נערכות השתלמויות בנושא, תרגולים ועדכונים. כל מי שעובר את הקורס יכול להפוך ולהיות אחראי על נושא זה מטעם מקום העבודה.

לסיום נציין, על מנת שיהיה ניתן להפעיל ולהשתמש במבנה בצורה סדירה, חשוב שבמקום יהיה נאמן בטיחות אש.