דצמבר 9, 2023

תאי שירותים – כמה תאים אנחנו נרצה להתקין ואיפה נציב אותם

תאי שירותים

בכל מבנה שאנחנו בונים, בין אם מדובר במבנה פרטי, ציבורי, מסחרי או אחר, אנחנו צריכים להתקין תאים של שירותים, הן תאים לגברים, נשים וכן עבור אנשים עם כסאות גלגלים. השאלה היא, כמה תאים אנחנו רוצים לבנות, באיזה גודל ואנחנו רוצים להציב אותם.

לפני שנענה על השאלות הנ"ל, חשוב להבין למה זה מהותי לדעת מראש מה התוכניות שלנו בנושא, וכיצד אנחנו מתכוונים להתמודד איתן. ההסבר הוא מאוד פשוט, ברגע שאנחנו נדע כמה תאים אנחנו רוצים להתקין, כיצד והיכן, אז יהיה לנו הרבה יותר קל לתכנן אותם, יהיה לנו יותר קל לתכנן את כל המבנה ואת כל המהות שלו. לא משנה אם מדובר במבנה מסחרי, ציבורי או אחר. ככל שאנחנו נקדים ונעבוד בצורה חכמה יותר על כל המשמעויות של התקנת תאים, כך נוכל להתקדם גם לשלבים הבאים בתהליך העבודה.

התשובות לשאלות החשובות באמת

זו שאלה שהתשובה אליה נקבעת על פי שני פרמטרים עיקריים. אחד הוא גודל המקום שעומד לרשותנו, השני, כמות האנשים שאמורים להשתמש במקום. אנחנו לא נרצה להתקין מעט מדי תאים ואז מעט אנשים יוכלו להשתמש בהם, כמו שאנחנו לא נרצה להתקין תאים קטנים מדי בשביל לחסוך במקום. אנחנו צריכים שהם יהיו בגודל מתאים על מנת שכל אחד יוכל לעשות בם שימוש בצורה פרקטית.

לשאלה איפה אנחנו נציב אותם, גם היא נקבעת על פי גודל המקום והאפשרויות שלנו. במרבית המקומות יתקינו את התאים מאחור באזור שהוא לא בהכרח חשוף לעין. הסיבה היא, בשביל למנוע אי נוחות, בשביל למנוע ריחות לא נעימים, כל דבר שיכול להפריע לעוברים ושבים, למי שעובד במקום או מי שמגיע אליו לצרכים אחרים.

מצד שני, השירותים יהיו במקום נגיש על מנת שיהיה קל להגיע אליהם, בצורה נוחה ופשוטה. כך אנשים יוכלו לבצע את המעבר בצורה מהירה ופשוטה.

חשוב להדגיש שוב, הגודל של תאי שירותים הוא מאוד חשוב, מאחר וזה פרמטר מהותי שמשפיע על הנוחות של האנשים כשהם משתמשים בתאים.