דצמבר 3, 2023

אשפתונים

אשפתונים

השמירה על ניקיון המרחב הציבורי חיונית מאוד וכל העת מחפשים פתרונות יעילים ומוצלחים לכך. השאיפה  הראשונית היא למנוע ככל האפשר השלכת פסולת באזורים בהם מסתובבים אנשים רבים. מדובר על חופי ים, מרכזים עירוניים, חניות לרכבים, מדרחובים, פארקים וגינות ציבוריות ועוד. אשפתונים צבעוניים ונאים יכולים להוות פתרון של ממש, ואכן, רבים מהרשויות העירוניות והאזוריות מאמצות אותו אל חיקן. הפתרון הזה יעיל ונוח גם עבור מקומות פרטיים דוגמת קניונים, פארקי שעשועים, קאנטרי קלאבים ועוד.

אשפתון עשוי מפוליאתילן שהינו חומר חזק העמיד לרטיבות. הוא יצוק כיחידה אחת למניעת היוצרות סדקים שעלולים לגרום לחדירת מים לתוכו. הפח הפנימי עשוי מברזל מגולוון שאיננו מחליד. הוא מעוצב בצורה עגולה המקלה על זרימת האנשים סביבו. הוא צבעוני ומוסיף חיות לכל סביבה עירונית וכפרית כאחד. ניתן לבחור צבעים בולטים אשר יבלטו באזור בו הוא ממוקם וימשכו אליו את עיני אלו המבקשים להשליך אשפה לתוכו. הוא מגיע עם שני פתחים שמאפשרים השלכת אשפה נוחה מכיוונים שונים. ניתן לקבל משטח עליון העשוי נירוסטה והמיועד לכיבוי סיגריות בוערות.

לצד היתרונות לציבור המשתמשים יש  בו יתרונות לאלו האחראים בפועל על פינוי האשפה ממנו. הוא קל לתפעול וגוף האשפתון מתרומם ומתנתק על ידי הרמה קלה מעל הבסיס. אשפתוניםהוא בעל מנעול אינטגראלי מובנה בתוכו. פינוי האשפה נעשה, איפה, ללא מאמץ ואין צורך להפעיל לחצים גדולים שעלולים לגרום לנזק בלתי הפיך. כך הוא יישמר לאורך זמן ללא צורך בתיקון או החלפת מנגנונים שונים בו. יש בו מקום למדבקה והדבר נועד להקל על הבעלים הרוצים בסימונו.

תחזוקת אשפתונים אלו קלה מאוד. מחירם הנוח מאפשר רכישת רבים מהם מתוך מטרה להצבתם בסמיכות קרובה של אחד לשני. כך, יעשו האנשים מאמץ קל יותר להגיע אליהם ויימנעו מהשלכת אשפה מסביב. ככל שיושלך יותר זבל לתוכם, כן, יקטן הצורך בניקוי רחובות ויחסך בכוח אדם וברכבים שנועדו לצרכים אלו, משום כך, רכישתם משפיעה באופן ישיר על החיסכון הכללי בהוצאות עבור ניקוי סביבתי. יותר ויותר רשויות וגופים פרטיים מצטיידים באשפתונים מעולים אלו לשימוש שוטף.