דצמבר 9, 2023

עורך דין התחדשות עירונית – מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים את האיש שלנו

עורך דין התחדשות עירונית

כשאנחנו ניגשים לבחור עורך דין, ולא משנה באיזה תחום ולאיזה צורך, הרי שאנחנו צריכים לקחת בחשבון מספר נקודות בחשבון. אנחנו צריכים להתייחס לניסיון שלו, לרמת הידע המקצועי שעומד לרשותו,אנחנו צריכים לבדוק מה הרזומה שלו בתחום, ועד כמה באמת אנחנו יכולים לסמוך על השירות שהוא מספק לנו, בין אם הוא מספק לנו אותו באופן עצמאי או בעזרת גורמים נוספים.

מאחר וכשאנחנו פונים לעורך דין, זה בדרך כלל בדברים חשובים, מהותיים, הרי שאנחנו לא יכולים לעשות בחירה לא טובה. אנחנו לא יכולים שלא להשקיע בחיפוש ואנחנו לא יכולים להתפשר על עו"ד לא נכון. לכן אנחנו נשקיע לא מעט זמן ואפילו כסף, בתהליך הבחירה.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, ללא ספק, היא כשאנחנו ניגשים לבחור עורך דין התחדשות עירונית. מדובר בעו"ד שיכול לעזור לנו בכל הקשור לתחום זה, מול חברות בנייה, מול קבלנים, רשויות מקומיות או כל גורם אחר. מדובר באיש מקצוע שיהיה מעורב בכל שלב בתהליך מבחינתנו. הוא לא רק ילווה, אלא שבמקרים רבים הוא גם יוביל את התהליך, כך או אחרת.

אז מה חשוב שנבדוק לפני שמבצעים את הבחירה

ראשית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו עד כמה הוא באמת מתאים לתפקיד. עד כמה באמת אנחנו יכולים להרגיש שמדובר באיש מקצוע שאפשר לסמוך עליו. אנחנו צריכים להיות בטוחים שמדובר בעורך דין מקצועי ומנוסה.

שנית, אנחנו צריכים לבחור עורך דין שיש לו לא רק ניסיון וידע, אלא יכולת להציג את הטיעונים שלנו בצורה הטובה ביותר. הרי אנחנו לא רוצים למצוא את עצמנו שוכרים עורך דין שלא מסוגל לבטא את העמדה שלנו.

שלישית, רצוי לשכור עורך דין שיש לו מוניטין בתחום, איש מקצוע שמקשיבים לו, אחד שיכול להניע תהליכים. אנחנו כמובן צריכים להרגיש שמדובר במישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו, שהוא ייצג רק את האינטרס שלנו ולא אינטרסים אחרים, כאלה שיכולים להועיל לו או לגורמים שונים אך מצד שני לפגוע בנו ולא לשרת את הצד שלנו.

ל. עמידור ושות' משרד עורכי דין