דצמבר 3, 2023

טיפול במזהמים סביבתיים: כל מה שרציתם לדעת על תהליכי שיקום סביבה

שיקום קרקע ומים

בין אם למטרות שיקום ומטרות סיבתיות, או שמא למטרות של עמידה בדרישה של רגולציה, ניתן לאתר במשק הישראלי ובמדינות מתוקנות חברות אשר עוסקות בנושא של שיקום קרקעות וטיפול במזהמים. בואו נבין במה מדבר וכיצד מתבצעים תהליכי שיקום אלו.

אתם מוזמנים להכיר חברות שונות בשוק, אשר מטרת פעולתם היא שיקום הסביבה וטיפול בשלל מזהמי קרקעות ומי תהום מסוגים שונים. כשמדברים על טיפול במזהמים, באותה הנשימה גם חשוב להזכיר כי במקרים מסוימים, קרקעות עשויות להיות כל כך מזוהמות ומי תהום גם כן, עד כדי מפגע סביבתי מובהק וחמור. במקרים חמורים, ייתכנו גם סיכונים בריאותיים לאנשים אשר מתגוררים או נמצאים בסמוך לאותם מפגעים סביבתיים המצריכים שיקום. כל מה שרציתם לדעת על שיקום וטיהור של קרקעות ומי תהום, אבל לא היה לכם את מי לשאול, מעודכן ל-2020:

טיהור קרקעות ושיקומן: מה חשוב לדעת בנושא הזה?

במקרים רבים, מתבצע שיקום קרקע ומים למטרת טיהור ממזהמים שונים, כולל מי תהום. יחד עם יכולות הנדסיות, מדע מתקדם וטכנולוגיה מתקדמת, ניתן בימנו למצוא פתרון שיקום וטיהור כמעט עבור כל סוגי הקרקעות וכמעט עבור כל סוגי מימי התהומות.

בכל מקרה שבו מתגלה קרקע אשר דורשת שיקום או מי תהום שדורשים טיהור, תוכלו לפנות לחברות כמו LDD , שמווה פרויקטים מהסוגים האלו כבר שנים ארוכות. עם ניסיון רב שנים, מקצועיות חסרת דופי ויכולות לטהר גם את הקרקעות המזוהמות ביותר, ייצא בעבורכם פתרון הטיהור והשיקום שאתם צריכים.

האם ניתן להתאים פתרון שיקום קרקע לכל לקוח ולכל מטרה?

ניתן להתאים פתרון ייחודי לכל לקוח ולכל מטרה, כאשר בטווח הארוך אתם גם תחסכו עלויות ותצמצמו סיכונים כאלו ואחרים. חשוב לזכור, קרקע מזוהמת או מי תהום מזוהמים, הם ממש לא נושאים שסובלים דיחוי.

כשכבר מתגלה זיהום בקרקע כזאת או אחרת או במי תהום, ההמלצה הכי גורפת היא להסתייע במומחים כמה שיותר מהר. מאחר שזיהומים סביבתיים עשויים לגרום לשל השלכות מרחיקות לכת ומסוכנות גם, מומלץ לטפל בכך בהקדם.

הרבה לפני עבודת הטיהור והשיקום: סקירת קרקעות ואבחונן

חשוב לציין, הרבה לפני תחילת העבודה של שיקום הקרקע ממזהמים שונים, קודם כל חברות שיקום כאלו צריכות לבצע סקירה ובדיקה של הקרקע, וזאת בכדי לוודא שהיא אכן מזוהמת, לוודא את רמת הזיהום, סוג הזיהום וכו'.

בתהליך של סקירת הקרקע ובדיקתה, יותאם פתרון הטיהור והשיקום הטוב והמדויק ביותר, וזאת בהתאם לתקציב שהוגדר מראש עבור הפרויקט. חשוב לדעת, יש יותר משיטה אחת ודרך אחת לטהר או לשקם קרקעות ומי תהום. במידה שהתקציב המוגדר מראש אינו גבוה דיה, אכן יהיה ניתן להתאים פתרון במסגרת התקציב שהוגדר מראש.