דצמבר 9, 2023

עורך דין תעבורה

פטיש

היום מגמת החוק  היא להחמיר בענישה ולכן, א נתפסתם בנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, אם נתפסתם מדברים או מסמסים בטלפון הנייד בשעת נהיגה, יש לפנו מיד  אל עורך דין תעבורה, אשר יוכל לייצג אתכם על הצד הטוב ביותר, לאור ניסיונו הרב במקרים שונים הקשורים לדיני התעבורה. מוניטין וניסיון, הן מילות המפתח ולכן, ככל שתשכילו לבחור עו"ד מוכר שתחומו הינו התמחות בדיני תעבורה וכזה שהצליח בתיקי תעבורה מורכבים, כך יגבר הסיכוי שתוכלו לנצח במשפט.

מה כדאי לכם לדעת כאשר נתפסתם ע"י שוטר לבדיקת שכרות?

היום ישנן תאונות דרכים רבות, כאשר רוב הנהגים שהיו מעורבים בתאונות אלה, הינם נהגים שהיו תחת השפעת אלכוהול או סמים. כולכם מכירים את הסלוגן :"אם שותים לא נוהגים" אבל יש כאלה שלמרות כל ההחמרה בנושא, עדיין שותים משקאות אלכוהוליים כאשר הם מבלים בסופי שבוע בפאבים או מוזמנים לאירועים משפחתיים. יש לדעת, כי כל שוטר תנועה, רשאי לעכב נהג לבדיקת שכרות למשך 30 דקות וזאת, כאשר ישנו חשד סביר כי הנהג היה בגילופין או שישנן עכבות אלכוהול בדמו. כל עורך דין תעבורה יאמר לנהגים שנתפסו ע"י שוטר תנועה, כי זכותו של השוטר לעכב את הנהג עד ל-3 שעות ולבצע חיפוש למציאת ראיות הקשורות לשכרות.

שלילת רישיון לשנתיים ימים- האם ניתן לערער על כך בבית המשפט?

נהגים רבים חוששים ובצדק כי אם ייתפסו על נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, רישיון הנהיגה שלהם יישלל מהם לשנתיים ימים וזאת, במקרה וזו להם הפעם הראשונה שנתפסו נוהגים תחת השפעת אלכוהול או סמים. במידה וישנן עבירות קודמות דומות, רישיונו של הנהג ייפסל עד ל-4 שנים. במידה וקיימות נסיבות מחמירות קודמות, כגון מעורבות בתאונת דרכים או נהיגה חסרת אחריות באופן  קיצוני {כגון מהירות מופרזת} ייתכן והשופט ייקבע גם מאסר בפועל לנהג.עורך דין תעבורה ימליץ לכם להיבדק בבדיקת ינשוף ולא לסרב לבדיקה, היות וסירוב לבדיקת ינשוף, יוביל לעונש אוטומטי הקבוע בחוק של שלילת רישיון הנהיגה למשך שנה ויותר.

עורך דין הבקיא בדיני תעבורה, מכיר את האסטרטגיות המשפטיות ויוכל להקל בעונשכם , כאשר ייצג אתכם בביהמ"ש לתעבורה. כדאי לפנות מיד למשרד עורך דין תעבורה על מנת שיהיה מספיק זמן לאיסוף ראיות, כך שניתן יהיה להתגונן על פי הנתונים של התיק מול השופט בביהמ"ש.