אפריל 13, 2024

עו"ד מיסים – מתי אנחנו ניעזר בשירותיו

עוד מיסים

בדרך כלל כשאנחנו שומעים על עו"ד שמתמחה בתחום המיסים, הנחת היסוד שלנו היא, שמדובר בעורך דין שמייצג אנשי עסקים, פוליטיקאים, אמנים, ספורטאים, דמויות שמרוויחות סכומים גבוהים ולא בהכרח עמדו בתשלומי המס כפי שהם נדרשו.

אך זה לא מדויק, מן הסתם. אנחנו שומעים על מקרים כאלה בתקשורת כי אלה המקרים "הסקסיים", אלה המקרים בהם מעורבים אנשים מפורסמים, אך מדי יום נחקרים ונשפטים גם אזרחים מן השורה, בעלי עסקים קטנים, בעלי מקצוע, אנשים שעובדים בעבודות שונות, עקב אי תשלום מס, אי דיווח, או כל סיבה אחרת שקשורה לנושא. כל אחד מהם נעזר בשירותיו של עורך דין בתחום המסים.

עו"ד מיסים הוא למעשה מי שמתמחה בכל מה שקשור לדיני מסים, בין אם מדובר בדברים שבין האזרח לרשויות, קרי בין האזרח למס הכנסה, מע"מ וכדומה, אך גם בכל מה שקשור למקרים שבין חברות למדינה ובין גורמים עסקיים שונים. למשל, אם אנחנו מבצעים עסקה מסוימת ואנחנו נדרשים עליה מס, ייתכן וניעזר בעו"ד שמתמחה בתחום של מיסים, בשביל להגיע להסכמות בינינו, או להסכמות מול המדינה על תשלום המס. אנחנו יכולים לראות את זה לא פעם קורה, כשמדובר בחברות שנדרשות לשלם מסים גבוהים על ביצוע עסקאות או השקעות שונות במדינה.

כיצד בוחרים עו"ד מיסים

בשביל לבצע את הבחירה הטובה ביותר, אנחנו צריכים לבחון כמה דברים. ראשית, אנחנו צריכים לבחון מי עורך הדין שעומד מולנו, איזה ניסיון יש לו, עד כמה הוא נחשב לאדם מקצועי, עד כמה הוא נחשב לאדם מסור, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך עליו.

שנית, אנחנו צריכים לבדוק עד כמה הוא זמין לייצג אותנו בכל התהליך, על מנת שהוא יוכל לקדם את התהליך שלנו כמה שיותר מהר, בצורה פרקטית ויעילה.

שלישית, חשוב מאוד לבחור עורך דין שלצידו יש צוות מקצועי רציני, מסור, צוות שאנחנו יכולים לסמוך עליו, צוות שיכול לעזור לו בייצוג שלנו, בין אם מדובר בתהליכים קדם משפטיים, במשא ומתן וכן כמובן בהליכים משפטיים, בין אם זה מול המדינה או מול גורמים אחרים.