אפריל 14, 2024

כללי בטיחות בהקמת עסק

הדרכת כיבוי אש

הקמת עסק חדש היא עבודה שאינה קלה בכלל, וזאת לא רק בנוגע להקמת העסק, בניית אסטרטגיה שיווקית, גיוס לקוחות ותפעול שוטף – אלא בכל הנגוע לכללי הבטיחות הדרושים להקמת עסק אשר בלעדיהם, גם תסכנו את העובדים והלקוחות שלכם וכמובן שלא תקבלו את האישורים המתאימים לפתיחת בית העסק.

אבל מהם כללי הבטיחות הקבועים בהקמת עסק? הנה כמה כללים ופעולות חשובות שיש לבצע:

כלי עבודה מאושרים – שימו לב כי בעסק שלכם כל כלי העבודה הם כאלה שיש לכם אישורים להפעילם וכי האנשים שאתם שוכרים מנוסים בהפעלת אותם כלים ומכשירים. לדוגמא: במידה ואתם מפעילים חלל ייצור שימו בל כי המלגזות מופעלות באישור, כמו גם מסורים, כלי עבודה חשמליים מכונות SNS ועוד. בכך תוכלו לעבוד בבטיחות ולהגן על העובדים ועל סביבת העבודה שלכם.

הדרכת כיבוי אש – שימו לב כי בעסק שלכם מתקיימת הדרכת כיבוי אש. כפי שרבים יודעים, אש חיה יכולה לכלות עסק בקלות, לגרום לנזקים ברכוש, וגרוע מכל: נזקים בגוף ובנפש! לכן חשוב על ידי המומחים בתחום גם לדאוג כי כלל מערכות הכיבוי והמיגון מאש מותקנות בעסק שלכם וגם לוודא כי כל העובדים יודעים כיצד עליהם לפעול בעת דליקה, התלקחות, או שריפה בבית העסק.

נגישות לבעלי מוגבלויות  – חשוב שבעסק שלכם תהיה נגישות לבעלי מוגבלויות, רמפות מיוחדות לכיסאות גלגלים, מעקות מיוחדים, מדרגות בטיחות, חניות לנכים, שלטי הכוונה, שירותים לנכים ועוד. כולם הכרחיים לפתיחת העסק כמו גם התאמתו לקהל היעד שלכם.

יציאות חירום – בין שאר אמצעי הבטיחות, בכל עסק חייבות להיות יציאות חירום בולטות עבור הלקוחות. יציאות חירום הן כאלה שניתן לקבוע ולקבל אודותיהן אישור על ידי חברות בטיחות המתמחות בבטיחות אש.

מוצרי בטיחות  – גם מוצרי בטחות הינם חיוניים לעסק כמו מעצורים למכונות מסוכנות, בולמי החלקה, שלטי אזהרה, מעצורים לדלת ולחלונות, מגני אצבעות ועוד. בכך תוכלו להגן על העובדים והלקוחות שלכם בכל שטח בחלל העסק.

לא יודעים מה צריך לעשות בעסק? התייעצו עם מומחי הבטיחות!

אם אינכם יודעים כיצד להתחיל לתפעל את העסק ולשמור על כללי הבטיחות כמו גם לקבל אישורים להפעלת העסק – התייעצו עכשיו עם מומחי הבטיחות שלכם, שמספקים שירות בטיחות, גהות ושירותים לאיכות הסביבה ולהגנה מאש. בכך תוכלו לקבל את כלל ההנחיות לפתיחת עסק.