דצמבר 3, 2023

השכרת ציוד הגברה

השכרת ציוד הגברה

באירועים נחשבים מקדישים זמן רב לנשיאת ברכות, השמעת מוסיקה, להופעות אומנים, להצגת מסכות אשר נערכות על ידי חברים ועובדים, לריקודים ועוד. בכל המקרים הללו, ובאחרים נוספים, יש צורך בציוד הגברה מתאים. במקרים רבים, אולם האירועים מספק ציוד אשר קיים אצלו או אשר הוא מביא במיוחד. במקרים אחרים, השכרת ציוד הגברה מתבצעת על ידי בעלי  האירוע או מפיקיו. יש צורך לבחור את הציוד המתאים ביותר לסוג האירוע הנערך.

אירועים יכולים להתקיים באולמות סגורים, במקומות פתוחים, דוגמת חופי ים, פארקים, בחורשות בטבע ועוד. במקומות בהם יש תשתית מתאימה ובעיקר חיבור לחשמל אזי אין בעיה טכנית. במקרים בהם אין חיבור למקור חשמל יש להביא גנראטורים אשר יספקו את החשמל. באירועים נחשבים יש להביא לפחות שני גנראטורים שאחד יהיה לגיבוי, וזאת, כדי למנוע מצב בו הגנראטור הראשי מתקלקל וגורם לשיבושים חמורים. היות וציוד ההגברה כולל בתוכו גם מכשור כבר אזי יש להביאו במכונית מתאימה עד לשטח.

השכרת ציוד הגברה לשדרוג האירוע

קיים ציוד הגברה עם מפרט מגוון וכל אחד יכול לבחור את זה המתאים לאופי האירוע ולצרכיו. באירועים רבים משלבים קריוקי. ערכת קריוקי כוללת רמקול, זוג מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים, מיקסר 4 ערוצים, עם אפקט אקו ואפקטים אחרים, מקרן, מסך הקרנה על חצובה, וכמובן, את כל הכבלים הנדרשים לחיבור חלקי המערכת. באירועים אחרים נדרשות מערכת אחרות הכוללות רמקולים מוגברים (אקטיביים) שהמגבר מובנה בהם או פסיביים בהם המגבר מגיע בנפרד. מיקסרים, מיקרופונים, ובמידת הצורך, גם סאב וופר המשמיע בסים מוגברים המגבירים את עוצמת המוסיקה.

לאירועים בטבע ניתן לקבל גם בידוריות אשר אינן נזקקות לחיבור לחשמל. החיסרון שלהם הוא, כמובן, בעוצמת הקול המופק מהם, וכן, בסוללה שאורך חייה יכול להגיע לכ 4 שעות בלבד. הן אינן מתאימות למסיבות טבע סוערות, אלא לכל היותר, לאירועים אינטימיים. למסיבות לילה ניתן לשכור גם זרקורים לתאורת שטח, ובמקרים רבים, הם מהווים חלק בלתי נפרד מהמערכת. השכרת ציוד הגברה מומלצת מאוד מאחר והיא מייתרת רכישת ציוד יקר זה. כדאי לעשותה אצל חברה המספקת שירותים נוספים דוגמת: איש טכני מלווה, הובלה והתקנה, או לחילופין הדרכה מתאימה וכדומה.