אפריל 14, 2024

מערכת כריזה

מערכת כריזה

מערכת כריזה נועדה להעביר מסרים בעוצמת ווליום גבוהה. משתמשים בה במקרים ובאירועים שונים,  וכן מתקינים אותה באתרים שונים, פתוחים וסגורים. חופי ים, בריכות ציבוריות ופרטיות הם מהאתרים הבולטים בהם נעשה שימוש נרחב במערכת כזאת. הצורך להזהיר מתרחצים, להסב תשומת ליבם לסכנות, להזהירם מגלי ים סוער ועוד הוא צורך חיוני ודחוף. לעיתים, היא  משמשת להעברת  מידע על ילד שהלך לאיבוד, על מציאת רכוש אבוד, על חפץ חשוד ועוד.

היתרון  הגדול של מערכות כריזה הוא בכך שציבור שלם של אנשים מקבל את  ההודעה בו  זמנית ויכול לפעול על פיה. הן נדרשות באירועים המוניים בהם יש  קהל רב, בבתי ספר, במפעלים  המעסיקים עובדים רבים ועוד. ניתן למצוא ניידות שמורכבות ממרכז פיקוד ומרמקולים  המפוזרים במתחם בו הן מוצבות. הן נועדו לכסות את כל השטח שעל פי גודלו קובעים את  מספר הרמקולים ואת עצמתם. המחשבה היא שרמקולים אמורים לחפות אלו על אלו למקרה ויש כאלו שהתקלקלו.

קיימות מערכות ניידות אשר אותן מרכיבים על רכבי שירותי חירום כמו אמבולנסים, כבאיות וכדומה. בנוסף, ניתן למצוא אותן על ניידות משטרה רבות ועל רכבים אחרים העוסקים בביטחון שוטף. ברכבים אלו ניתן להוסיף גם מנורות מהבהבות שמוסיפות הרתעה ומגבירות את תשומת הלב. מערכות ניידות אחרות מוצבות באירועים ציבוריים כולל הופעות אמנים, אירועי ג'מבורי, משחקיות, צעדות ועוד. מניחים אותן בתאי הפיקוד של האירועים. הן יעילות מאוד ומחירם נוח, יחסית.

קיים מבחר גדול שיכול להתאים לכל גוף או  מוסד. קיימות מסיביות אשר מיועדות לגדרות היקפיים של ישוב, לאתרים ביטחוניים ועוד. במוקדי הפיקוד יוסיפו אמצעי שליטה נוספים. קיימות ניידות עם 100 ומאתיים ואט. בחירתן נעשית על פי אופי ההפעלה, עוצמת הווליום ועוד. מערכת כריזה רבת עוצמה תותקן על ידי טכנאים מקצועיים  אשר יסייעו למנהלים להחליט לגבי מיקום הרמקולים ואלמנטים נוספים. מומלץ לרכוש כאלה שהינן מתקדמות המיוצרות על ידי יצרנים בעלי  מוניטין. הם משווקים מערכות מעולות ואף מספקים שירותי התקנה, תחזוקה ותיקונים. יש להן חשיבות עצומה באירועי ביטחוניים ומסוכנים וחשוב שהן תהיינה תקינות כל העת.