דצמבר 3, 2023

יועץ משכנתאות פרטי – פרמטרים לבחירה נכונה

בית למשכנתא

כשאנחנו ניגשים לבחור עורך דין, רופא או כל בעל מקצוע אחר, אנחנו בוחנים שורה של פרמטרים בשביל שנוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, רק כך אנחנו יכולים לבחור איש מקצוע שיתאים לנו, מישהו שיתאים לצרכים שלנו, שיתאים למה שאנחנו מחפשים.

כך עלינו לנהוג גם כאשר אנחנו מחפשים יועץ משכנתאות פרטי, יועץ שאמור לספק לנו את כל הכלים, המידע והייעוץ בשביל לבחור משכנתא מתאימה לרכישת מבנה, ואחת כמה וכמה כשמדובר על מבנה מגורים ראשון.

התהליך הנפוץ הוא, שאנחנו עוזבים את הבית של ההורים, שוכרים דירה, מתחתנים ורוכשים בשלב מסוים מבנה משלנו, בית פרטי או דירה. בשביל זה, אנחנו נשתמש בהון עצמי שחסכנו, כסף שאנחנו מקבלים מההורים וכן משכנתא שאנחנו נוטלים.

כעת השאלה, איך אנחנו יכולים לקחת את המשכנתא בצורה נכונה, טובה, באופן כזה שלא נשלם ריבית גבוהה מדי, שלא נפרוס את המשכנתא לאורך זמן ארוך מדי, כיצד אנחנו יכולים לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורנו. בשביל לעשות את זה, אנחנו נרצה להיעזר בגורם מקצועי, יועץ שמתמחה בנושא.

סביר להניח, שאין לנו את כל הכלים בשביל לדעת איזו משכנתא לקחת, אלא אם אנחנו מכירים את הנושא לעומק, אלא אם אנחנו מתמחים בכך. מאחר ורובנו לא כאלה, אז יהיה נכון אם אנחנו ניקח יועץ חיצוני שיעזור לנו.

פרמטרים לבחירה נכונה

בשביל לבחור יועץ משכנתאות פרטי ברמה גבוהה, אנחנו צריכים לעמוד בכמה פרמטרים:

ראשית, אנחנו צריכים לבחון מה הניסיון שעומד לרשות היועץ שלנו, כמה שנים הוא בתחום, עד כמה הרזומה שלו בתחום גדול ורחב, אך מעבר לכך, חשוב לדעת עד כמה הוא מעודכן, עד כמה הוא מכיר את כל מה שמתרחש בתחום בשנים האחרונות.

שנית, חשוב שאנחנו נבחן עם מי היועץ שלנו עובד והאם מדובר באיש מקצוע שעובד עצמאי או מחובר לגוף כזה או אחר.

שלישית, אנחנו צריכים מישהו שיהיה זמין, נגיש לצרכים ולתנאים שלנו, שיוכל לעמוד לרשותנו בכל עת ובכל זמן.

ארבע, אנחנו צריכים למצוא יועץ שנוכל לסמוך עליו במאה אחוז, כמובן.