אפריל 14, 2024

עו"ד להסכם ממון עבור ידועים בציבור – לשם מה מיועד ההסכם?

עו"ד להסכם ממון עבור ידועים בציבור – לשם מה מיועד ההסכם ולמה צריך לשכור עו"ד

בעבר, הדברים היו פשוטים באופן יחסי. גברים ונשים היו נפגשים ואם מערכת היחסים ביניהם היתה מתקדמת באופן חיובי אז בשלב מסוים הם היו מתחתנים. במקרים נדירים הם היו בוחרים לחיות כידועים בציבור. קרי, זוג שחי ביחד ומוכר כמי שחי ביחד, אך לא נשוי.

עם הזמן, כפי שאנחנו יודעים, המצב מעט השתנה. יותר ויותר זוגות, צעירים ומבוגרים, בוחרים לחיות כיום כידועים בציבור. זוגות צעירים עושים זאת מתוך רצון ובחירה שלא לחיות ביחד תחת הגדרות של נישואים, ואילו זוגות מבוגרים, במקרים רבים, עושים זאת מתוך כוונה שלא להיכנס שוב למסלול של נישואים (בהנחה וקודם לכן הם היו במסלול שכזה).

כידוע, במערכות נישואים יש כללים מאוד ברורים, לא רק בתוך הזוגיות בין בני הזוג, אלא גם בכל מה שקשור להיבטים משפטיים, היבטים רשמיים של החוק. המדינה קבעה והגדירה כללים מסוימים, כמו כל מדינה, על מנת לשמור על בני הזוג בפני מצבים מסוימים.

לעומת זאת, מצב של ידועים בציבור הוא מעט שונה. הרי מה ההבדל בין זוג צעיר שיש לו מערכת יחסים שנמשכת כמה חודשים או מעבר לכך, לבין זוג שמחליט לחיות ביחד אך לא לבוא בברית הנישואים? על כן, המדינה קבעה גם פה כללים וחוקים, זאת בשביל שלא יווצר מצב, למשל, שאחד מבני הזוג עוזב ולוקח איתו את כל הרכוש ואת כל הכסף והנכסים שהם אספו במהלך השנים, ומותיר את הצד השני ללא כלום.

אחת הדרכים להתמודד עם בעיה זו, היא לפנות אל עו"ד להסכם ממון עבור ידועים בציבור. מדובר למעשה בעורך דין שמתמחה בהכנת הסכמי ממון באופן כללי עבור זוגות שמעוניינים בכך, בין היתר הוא גם עורך הסכם ממון עבור זוגות שחיים ביחד כידועים בציבור.

חשוב להדגיש, בדומה להסכם ממון רגיל, הרי שגם הסכם ממון של ידועים בציבור צריך לקבל תוקף משפטי. בין אם זה דרך עו"ד ובין אם זה דרך בית משפט. עם זאת, גם אם ההסכם נחתם על ידי בני הזוג וקיבל תוקף משפטי, יכול בית המשפט לטעון שההסכם נחתם בנסיבות מסוימות שאינן תקפות לנקודה בה בני הזוג בוחרים להיפרד ולחלק את הרכוש שלהם. אך עם זאת, עדיין יש חשיבות גדולה להסכם שבני הזוג עשו ביניהם. בפרט אם הם בוחרים להתחתן ואז יש צורך לאשר אותו או לחדש אותו.

מדוע יש צורך בהסכם ממון?

הסכם כזה, מגדיר באופן מעשי כיצד יחלקו את הרכוש במידה ויחליטו להיפרד. צריך לזכור, כשזוג נשוי מחליט להיפרד יש כללים איך מחלקים את הרכוש, כסף ונכסים. כשזוג שחי כידועים בציבור מחליט להיפרד, במקרים מסוימים, בהם אחד מבני הזוג מביא איתו יותר מאשר הצד השני באופן דרסטי, הרי שזה יכול להיות משמעותי, אם בני הזוג יחליטו להיפרד ולא יהיה להם הסכם מוגדר וברור כיצד לחלק את הרכוש.

לכן, נכון להגדיר בצורה ברורה, מה כל אחד הביא לקשר, מה כל אחד יהיה זכאי לקחת במידה וייפרדו, כמו כן, יהיה נכון להגדיר בצורה ברורה איך לחלק את הרכוש המשותף שצברו במהלך הקשר.

עו"ד להסכם ממון עבור ידועים בציבור יכול לספק את המעטפת הנדרשת עבור מסמך שכזה, הוא יסביר לבני הזוג במה זה כרוך וכיצד יש לכתוב את ההסכם, בצורה ברורה, בלי שיהיה פתח לאי הבנות בעתיד. כמובן שכל אחד מבני הזוג רשאי גם להתייעץ עם גורמים נוספים שיעזרו לו לקבל החלטה בנושא, לפני שהוא יחתום על ההסכם.