נובמבר 30, 2023

פומרניין

פומרניין

רבים מהאנשים אוהבים כלבים מגזע קטן, היות ונוח להחזיק אותם בדירה והם נוחים עם ילדים. זו הסיבה שכלב מגזע פומרניין, מבוקש בשנים האחרונות. הכלב מגזע זה, הינו בן למשפחת כלבי השפיץ, כלבי מזחלות וכלבי עדר מהצפון. בהיסטוריה בת ימינו, מוצאו מפומרניה שבגרמניה. הגזע עם השנים הצטמצם  בגודלו, היות ובמקור הוא היה גזע גדול יותר ואף שימש ככלב עבודה, כאשר אז משקלו היה כ-14 ק"ג. אף אחד אינו יודע מה גרם למגדלי הכלבים בעיר פומרניה לגרום לו להיות זעיר יותר, אבל ב-119 משקלו ירד ל-6 ק"ג. היום משקלו עומד על 2.5 ק"ג. גם מבחינת גווניו של הכלב, ניתן למצוא גוונים נוספים מלבד צבעו הלבן המקורי כגון: חום דבש, שהוא הצבע הנפוץ והמבוקש ביותר לכלב מגזע זה.

טיפול בכלב פומרניין

הפרווה של כלב פומרניין היא שופעת ויש להבריש אותו על בסיס יומי. הכלב אינו זקוק לפעילות גופנית רבה. יש לשים לב לחניכיים של הכלב, היות והוא עשוי לסבול מבעיות ונשירה מוקדמת של שיניו. עיניו דומעות והוא עדין ורגיש בעורו. יש לציין כי יש לשים לב לרמת הסוכר בדם של הכלב, היות וישנם כלבים רבים מסוג הפומרניאן, אשר עשויים לסבול מנפילת סוכר. הפומרניאן, מתאים במיוחד לגידול בדירה והוא עושה את צרכיו במקום קבוע בבית. הדרישות העיקריות של כלב מגזע זה, הם רגשיות ופיזיות ולכן הוא מתאים גם לאנשים מבוגרים.

תכונות מיוחדות של הפומרניין

כלב מגזע פומרניין, הוא כלב אינטליגנטי מאוד ולהוט ללמוד. הכלב נאמן למשפחה ולבעליו , הוא אמיץ ולא יחשוש לעמוד מול כלבים שהם הרבה יותר גדולים ממנו. מדובר על כלב ערני במיוחד, הנחשב לאחד מכלבי הצעצוע הנחשבים לעצמאים ביותר. יש לאלף אותו ולהשקיע בכך, אחרת, הוא עשוי להפוך לכלב תובעני וקשה. מומלץ לרכוש את הכלב מבית גיול מוכר, כך שתהיו בטוחים, כי מדובר על כלב גזעי .יש לדאוג לטפל בו על פי הוראות המגדל וכדאי כי תקראו כמה שיותר חומר על כלב זה, כך שתהיו מוכנים לגדל אותו נכון ולהשקיע בו את הטיפול הנכון, ביקורים סדירים אצל ווטרינר ועוד.