אפריל 14, 2024

קורס NLP – חייבים ללמוד בקבוצה

קורס nlp

מי שמעוניין ללמוד NLP, יגלה בוודאי שיש לו כמה אופציות למידה. אחת מהן, היא אופציה של למידה בקורס מסודר עם מרצה בבית ספר, כמו כל תחום אקדמי אחר. אופציה אחרת היא, למידה אחד על אחד עם מדריך מקצועי, איש שיש לו כבר ניסיון בתחום באופן מעשי ותיאורטי.

כעת עולה שאלה איזה מבין שתי האופציות עדיפה. באופן טבעי יהיו אנשים שיצדדו לכאן או לכאן, בהתאם לתנאים וליכולות שלהם. אנחנו רוצים להסביר מדוע תהליך למידה בקבוצה במסגרת קורס עם מדריך הוא עדיף על פני תהליך למידה עם איש מקצוע, אחד על אחד, טוב ככל שיהיה ומנוסה ככל שיהיה.

לפני שניכנס להסברים, חשוב לומר, קורס NLP הוא לא קורס מסובך, לא מדובר בקורס שדורש הכשרות מיוחדות, תואר אקדמי או כל דבר אחר, מה שכן צריך לבוא עם מוכנות ללמוד, סבלנות, ראש פתוח והכי חשוב, צריך להכיר את התחום לפני שבוחרים ללמוד אותו, אחרת זה יכול להיות מאוד קשה ומסובך להבין את הנושא, להתמחות בו ובוודאי להצליח להפוך את מה שלמדנו לכלים מקצועיים.

מדוע משתלם ללמוד בקורס

ישנם מקצועות מסוימים שאפשר ללמוד אחד על אחד, לא צריך קבוצה ולא צריך קורס בשביל זה. בתחום כמו NLP, עדיף לעבוד בקבוצה, עדיף לקחת קורס עם מדריך ולא לחפש את העבודה של אחד מול אחד.

יש לכך שלוש סיבות עיקריות. הראשונה, אנחנו צריכים לעבוד עם קהל בסופו של דבר, להתמודד מול סוגים שונים של אנשים. לפיכך, במסגרת הקורס אנחנו מקבלים כלים כיצד לעבוד עם קהל כזה או אחר. קרי מי שלומד איתנו. אם אנחנו לא נעשה זאת, יהיה לנו מאוד קשה לעבוד עם אנשים לאחר מכן, בוודאי אם בעבר לא עשינו זאת.

הסיבה השנייה, כך אנחנו מקבלים הרבה יותר הזדמנויות להתנסות. בעבודה של אחד על אחד זה יותר קשה, בעבודה עם קבוצה בקורס, החלק המעשי יהיה מאוד דומיננטי.

הסיבה השלישית, מאחר ו-NLP עוסק בתקשורת בין אישית, בין היתר, הרי שזה יהיה לא נכון, שכל התקשורת תתבסס על עבודה מול המדריך ולא מעבר לכך.