דצמבר 3, 2023

יועץ משכנתאות מומלץ –לשם מה אנחנו צריכים אותו וכיצד בוחרים יועץ בצורה נכונה

יועץ משכנתאות מומלץ

בלא מעט תחומים בחיים אנחנו בוחרים להיעזר ביועץ מקצועי. אנחנו בוחרים להיעזר באיש מקצוע שילווה אותנו, יעזור לנו, יספק לנו מהידע המקצועי הרחב שעומד לרשותו. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שנוכל להתמודד עם הסיטואציה בצורה נכונה, כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שנהיה בידיים טובות אם נמצא את עצמנו מול קושי כזה או אחר. 

אין ספק שאחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שנקבל בחיינו, היא החלטה על נטילת משכנתא. בין אם אנחנו זוג צעיר שרוכשים דירה בפעם הראשונה, בין אם אנחנו זוג שכבר יש לו דירה משלו ורוצה לרכוש דירה חדשה, או בכל סיטואציה אחרת, הרי נטילת משכנתא זה דבר מאוד לא פשוט, מאוד לא קל. זה נכון, אחת כמה וכמה כשחושבים על כל המשתנים שמשפיעים לא רק על עצם נטילת המשכנתא אלא על החיים לאחר מכן, ההשפעות שיש למשכנתא עלינו לטווח הקצר והארוך, באופן כמעט יומיומי.

לכן ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מומלץ. איש מקצוע בעל ניסיון שיכול לעזור לנו בכל עת לקבל את ההחלטה הטובה ביתר עבורנו. בדיוק כפי שניעזר ברופא בשביל להתמודד עם בעיות בריאותיות, כפי שניעזר בפסיכולוג כאשר ניתקל בקשיים כאלה ואחרים בחיים או כפי שניעזר במאמן כושר או כל איש מקצוע אחר, כך עלינו להיעזר ביועץ משכנתאות כשאנחנו עומדים מול ההחלטה החשובה והמשמעותית בחיינו מבחינה כלכלית. 

כיצד נבחר יועץ משכנתאות בצורה נכונה

כפי שאנחנו יכולים להניח, יש הרבה מאוד יועצי משכנתאות שאנחנו יכולים להיעזר בהם. יועצי משכנתאות שעובדים באופן עצמאי וכאלה שעובדים כשכירים בחברות, יועצים עם ניסיון ברבדים שונים בתחום ובכלל בכל מה שקשור לעולם הכלכלי ובין אם כאלה שמגיעים עם ידע רק בתחום הנדל"ן וכן בלי ניסיון ממשי, אלא עושים את צעדיהם הראשונים בתחום. 

הכלל הראשון לבחירת יועץ משכנתאות מומלץ זה הניסיון. אנחנו לא יכולים לבחור מישהו שמעולם לא התנסה בכך, אנחנו לא יכולים לבחור יועץ משכנתאות שאף פעם לא עבד עם לקוחות בסדר גודל שלנו, יועץ שמעולם לא ייעץ ולא עבד על תוכניות ליצירת תמהיל משכנתא אופטימאלית. 

הכלל השני, אנחנו צריכים לבדוק את רמת האמינות של היועץ. כאן חשוב להדגיש, בסופו של דבר היועץ צריך לדאוג לאינטרס שלנו. לא לאינטרס של הבנק ולא לאינטרס של מקום העבודה שלו. זה נושא מאוד רגיש במקרים רבים אך חשוב להקפיד על כך, שהוא יחשוב כל הזמן מה טוב עבורנו, אפילו אם זה לא משרת את האינטרסים בתוכם הוא נמצא. 

הכלל השלישי, יש לבחור יועץ משכנתאות שיש לו יכולת להתבונן על התמונה הרחבה, להתייחס לכל האפשרויות, להשוות ביניהן, וכמובן, עליו להיות מעודכן באופן מלא לגבי כל פרט ופרט בנושא.