אפריל 14, 2024

ייעוץ משכנתא

לקחת משכנתא

רבים חולמים לקנות בית בישראל ולקבל את הביטחון הכלכלי הטמון בבעלות על כנס דלא ניידי. למרבה הצער, רק מעטים יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה במחירים המוצעים כיום בשוק הישראלי. ברוב המקרים, זוגות צעירים ומשפחות בתחילת דרכן נאלצים לקבל הלוואה מהבנק לצורך רכישת הדירה.

בהתחשב במחירי הדיור והנדל"ן כיום בישראל, הלוואה לרכישת דירה היא ברוב המקרים נטל עצום. את הנטל הכלכלי הזה בני הזוג ישלמו במשך שנים רבות לאחר שיחתמו על ההסכם, כאשר מדי חודש בחודשו יהיה עליהם להיפרד מכמה אלפי שקלים על מנת להמשיך ולחלום שיום אחד הדירה תהיה שלהם.

משכנתא – איך עושים את זה?

למרות העלויות הגבוהות של דיור בישראל כיום, רק מעטים עוצרים לחשוב על הסעיפים השונים הטמונים בחוזה ההלוואה לדירה ומעטים מתוכם באמת מנסים להבין את המשמעות של התשלומים השונים ואופן עריכת החוזה. האמת היא שכדי להבין ולהכיר את המסלולים השונים יש צורך בהיכרות עם סעיפי המיסוי השונים, עם ההגדרות והמושגים שנקבעו במשרד האוצר בנוגע לרכישת נדל"ן וכן היכרות עמוקה עם שוק המשכנתאות וההתפתחויות השונות שהתקיימו בו בשנים האחרונות.

בשנים עברו, אנשים נטו להימנע משירותי ייעוץ משכנתא ולהעדיף את הצעת הבנק בשל חשש מניגודי אינטרסים או מתוך מחשבה כי העלות של שירותי ייעוץ משכנתא ייקרו את מחיר העסקה שממילא גוזלת מהם לא מעט הוצאות. עם השנים הולכת וגדלה המודעות לעובדה כי לא רק ששירותים של ייעוץ משכנתא הניתנים על ידי בנקאים אינם עובדים לטובת נוטלי המשכנתא, אלא שהלכה למעשה, ברוב המקרים שירותים אלו של ייעוץ משכנתא אפילו עובדים לרעתם.

הבנק, בסופו של דבר, כמו כל עסק אחר, דואג לרווחיו האישיים. מסיבה זו ההצעות המוצעות על ידי נציגי הבנק אינן אלא שקלול של הרווחים האפשריים לבנק, לרבות המסלולים המוצעים לנוטלי המשכנתאות, הריביות המוטלות על תשלומי הקרן ואופן פריסת התשלומים. התמונה הסופית או ההצעה אותה מקבלים בני הזוג היא למעשה השקלול של כל ההיבטים אותם הבנק בחן כאשר האינטרסים של נוטלי המשכנתא עצמם אינם עומדים בראש מעייניו.

שירותים של ייעוץ משכנתא הניתנים על ידי איש מקצוע בעל ניסיון של שנים רבות בתחום לא רק שאינם משתווים לעלויות הגבוהות שאותן עתידים לשלם נוטלי המשכנתא, אלא שהם אף יכולים להוזיל את עלויות המשכנתא במאות אלפי שקלים כך שהבית יכול להיות שלכם בסכומים מופחתים בעשרות אחוזים. במקום לשלם מדי חודש הון תועפות וחלק ניכר מהמשכורת על המשכנתא, תוכלו לפנק את עצמכם ולחיות ברמת חיים גבוהה.