אפריל 14, 2024

מערכת התראה לרכב

ניידת - מערכת התראה לרכב

בתקופה האחרונה אנו עדים להתעניינות של נהגים רבים בנושא מערכת התראה לרכב. מדובר על מניעת תאונות, כאשר ישראל הינה אחת המדינות המובילות בעולם  בקטל בכבישים. לאחרונה חוקק חוק שבעלי רכבים חדשים, יחויבו להתקין מערכות אלה ברכבם. לדוגמא, כל רכב חדש שיעלה על הכביש מתאריך 1 לינואר 2018, יהיה חייב להיות מצויד במערכת התראה הכוללת סטייה מהנתיב. גם בעלים של רכבים ישנים יותר, אם יתקינו ברכבם מערכת התראה לרכב, יזכו להחזר של 1500 שקלים כזיכוי באגרת הרישוי השנתית שלהם, למשך שלוש שנים. מי שהתקין מערכת התראה זו לאחר  ה- 19.9.17 יזוכה ב-700 שקלים בשנה הראשונה ובשנה השנייה וזיכוי של -100 שקלים בשנה השלישית.

התקנת מערכת התראה לרכב יזכו אתכם  בהנחות בביטוח החובה לרכב

בגלל שמי שמתקין מערכת התראה לרכב סיכוייו לתאונת דרכים פוחתת, חברות הביטוח מזכות את הנהגים בהנחה בביטוח החובה. נהגים רבים גם אלה שברשותם רכב משנתן ישן יותר, משקיעים במערכות אלה, למען בטיחותם ובטיחות בני משפחתם. גם כאשר הרכב יימכר הבעלים החדשים ייהנו מרכב בטיחותי שיש בו מערכת התראה שתשמור על חייו.

קיימות מערכות התראה לרכב שמעניקות בטיחות גבוהה יתר בנהיגה. למשל כאלה שמאפשרות בלימה אוטומטית כאשר היא מזהה סכנה והנהג לא מספיק להגיב בזמן. מערכות אלה, מגיעות ברכבים חדשים כאשר היצרניות של הרכב כבר מתקינות בייצור מערכות מתוחכמות יותר.

להרוויח פעמיים בהתקנת מערכות התראה לרניידת - מערכת התראה לרכבכב

יש לציי כי אתם למעשה מרוויחים פעמיים כאשר אתם מתקינים מערכת התראה לרכב. הפעם הראשונה היא, כאשר אתם נשמרים מפני תאונות דרכים באמצעות מערכת זו, שנית הנחה שתקבלו בחברות הביטוח בעת חידוש ביטוח הרכב, הנחה גדולה באגרת הרישוי. את ההתראות, ניתן לראות באמצעות קול המתריע או באמצעות רטט תצוגה.

בכדי שתוכלו לקבל את הזיכוי במבחן הרישוי השנתי של הרכב,, עליכם יהיה להתקין את מערכת התראה כ-60 יום לפני מבחן הרישוי. במידה ופרק הזמן יהיה קצר יותר, תזוכו לאחר שנה. מכל הבחינות, מערכת זו הינה חיונית ואתם אלה שתגלו את האחריות גם כלפיכם, כלפי הנוסעים ברכבכם וכן, לגבי הולכי הרגל החוצים את הכביש.