דצמבר 5, 2023

טיפים לעיצוב מטבחים

מטבח מעוצב

עיצוב מטבחים

לפני שתחשבו על רכישת מטבח חדש, יש לדעת מי משתמש במטבח הכי הרבה, אם אתם זקוקים למטבח גדול או קטן ורק לאחר שעניתם על השאלות הללו תוכלו להמשיך הלאה. היום, נושא עיצוב מטבחים תפס תאוצה וניתן למצוא מעצבי מטבחים מוכשרים בסטודיו למטבחים ובחנויות המתמחות בשיווק כל סוגי המטבחים. ניתן להגיע לאולמות התצוגה, להתרשם ולקבל רעיונות או השראות ואז להחליט טוב יותר מה הסגנון שתהיו מעוניינים בו, חומר הגלם הגוון וכדומה. בגלל שהמטבח הינו מרכז הבית, היות והיום שלנו מתחיל ונגמר במטבח, יש לתת תשומת לב רבה לעיצובו.

לבנות תכנית לעיצוב נכון של המטבח

אם החלטתם על שיפוץ מטבח, כדאי לערוך תכנית מתאימה  יחד עם מעצב המטבחים, כך שהמטבח שיתקבל יהיה ממש תפור עליכם. התאימו את סגנון עיצוב מטבחים לשאר הריהוט בבית, כך מטבח מעוצבשתהיה הרמוניה מושלמת ולא מטבח שבסופו של דבר לא יהיה מתאים מבחינת העיצוב הכללי של הבית. על כל הקריטריונים הללו, יש לתת את תשומת הלב. אם החלל שלכם קטן, השתדלו להזמין מטבח בגוון בהיר ואם מדובר על חלל גדול, תוכלו לבחור צבע כהה יותר, היות וגוונים כהים מקטינים את החלל וגוונים בהירים מגדילים אותו.

מוצרי חשמל ותאורה שתתאים למטבח

יש להתאים את מוצרי החשמל למטבח החדש שלכם, כגון תנור חשמלי, כיריים וכדומה. התאורה חייבת להיות מתאימה, כך שיהיה לכם נוח לבשל בשעות הערב. היום עיצוב מטבחים מאפשר גם אירוח במטבח למשל על ה"אי" של המטבח אם יש לכם כמה חברים שאתם מזמינים לארוחה, היות והוא כה מעוצב ומרהיב ביופיו שבהחלט ניתן להתגאות בו ולארח אורחים מבלי להשתמש אפילו בפינת האוכל, אשר מיועדת ליותר אורחים.

הגודל של ארונות המטבח והאחסון, הינם נדבך חשוב בעיצוב המטבח שלכם. דאגו כי הארונות יכילו את המוצרים השונים שלכם ושתהיה נגישות נוחה למוצרים או לחפצים שאתם עושים בהם שימוש יום יומי. מיותר לציין, כי המטבח אינו קשור לגודל הבית, היות וניתן לעצב מטבח קטן גם אם הבית הינו גדול בהתאם לצרכים שלכם.