דצמבר 9, 2023

האם אפשר להגר לישראל למרות שאיני יהודי\ה? 

עוד הגירה

אין ספק, אנחנו חיים בעידן כל כך מתקדם ומפותח, עד שאנשים מוצאים את עצמם מטיילים בכל העולם ולמען מטרות באמת מגוונות. לכן, מדינת ישראל, כמו מדינות מערביות ומתוקנות אחרות בעולם, מאפשרת הגירה אליה תחת נסיבות מסוימות. כך יוצא, שהמדינה יכולה אפילו לצאת נשכרת ומורווחת מהגירה של זרים שאינם יהודים.

רוצים להגר למדינת ישראל, אבל לא בטוחים תחת אילו נסיבות יהיה אפשרי לעשות זאת? אנחנו חיים בעידן שכולו גלובליזציה, מה שגורם לאנשים לטייל בכל העולם לצרכים מגוונים ושונים. למשל, אם אתם מומחים במקצוע שלכם ואתם נדרשים להגיע למדינה זרה, הרי שזו נחשבת סוג של הגירה. אם אתם מחפשים כרגע אחר שירותיו של עורך דין הגירה לישראל, הנה כמה פרטים שכדאי לקחת בחשבון ולהכיר:

נסיעות עסקים ממושכות יכולות להיות מוגדרות בתור הגירה?

ובכן, לחלוטין כן, נסיעות עסקים ממושכות יכולות להיחשב בתור הגירה ולהוביל לכך שתקבלו אולי אפילו אזרחות ישראלית. מדוע? מכיוון שלפעמים, קריאות כאלו יכולות להימשך במשך חודשים, גם שנים רבות. נקראתם לישראל כי אתם מומחים במקצוע שלכם?

כדאי מאוד לאתר עורך דין מומחה בתחום של הגירה, וכדאי שזה יקרה כמה שיותר צמוד למועד ההגירה שלכם. אם אתם תשתקעו במדינת ישראל ואולי אפילו תכירו בן זוג, אתם לחלוטין יכולים לקבל אזרחות ישראלית באיזשהו שלב. כמובן, חשוב לציין, מדובר על מקרים שבהם אתם מכירים בן או בת זוג יהודים.

הגרתי לישראל ועכשיו אני רוצה אזרחות: כמה זמן זה ייקח?

חשוב לדעת, התהליכים האלו של קבלת אזרחות במדינה זרה, כמו גם בישראל, לוקחים זמן ממושך. מאחר שהמדינה רוצה להיות בטוחה שאתם אכן משתקעים כאן, בדרך כלל התהליכים האלו יכולים להימשך גם עד 5 שנים.

כמובן, ככל שמשרד עורכי הדין שבו תסתייעו יהיה מקצועי יותר, ככה אתם תוכלו לנסות לקצר את התהליכים השונים, את הבירוקרטיות וכדומה. בסופו של דבר, הגירה יכולה להיות הגירה זמנית, אבל היא יכולה להיות גם הגירה קבועה, או הגירה ממושכת. בין אם כך או כך, אתם צריכים אישורים מתאימים בכדי לבלות את זמנכם בישראל באופן חוקי.

מדוע כל כך חשוב להגר באופן חוקי?

מאחר שאף אחד מאיתנו לא היה מעוניין להסתבך עם רשויות החוק והאכיפה במדינה זרה (לאו דווקא רק בישראל), יהיה חשוב להתחיל בתהליכים האלו של ההגירה ולעבור אותם באופן המדויק ביותר שניתן. צריכים סיוע משפטי-מקצועי בתחום זה של הגירה לישראל?

ובכן, בהחלט לא כדאי להתפשר על שירותיו של עורך דין מקצועי בתחומים אלו. מאחר שזו עבירה חמורה להימצא במדינה זרה ללא אישור, מומלץ כבר היום לאתר את עורך הדין שילווה אתכם בתהליך ההגירה. בהצלחה!