דצמבר 3, 2023

מזגן אינוורטר

מיזוג אוויר

מזגנים הם מצרך מבוקש בישראל החמה והצורך הדחוף מגיע לקראת הקיץ. בנוסף לחום הכבד שיש בימים רבים, נוספת גם לחות מעיקה  והדבר גורם לעומס חום בלתי נסבל. מזגני אוויר נדרשים מאוד בעיתות האלו ויש חשיבות רבה לסוג המזגנים המותקנים ולאיכותם. צריך לזכור כי המזגן נועד גם לחימום המבנים בימים קרים, ומשום  כך, יעילותו אף עולה. מזגן אינוורטר נחשב למזגן בעל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, ולכן, הוא מצליח לספק תפוקת קירור רבה מאוד בעלויות נמוכות יחסית למזגנים מהדור הישן.

בכל מזגן יש שתי יחידות ובאחת מהם מותקן המדחס. תפקידו הוא לדחוס את הגז שאחראי על פעולת הקירור. במזגנים מהדור הקודם המדחס נדלק וכבה בהתאם להוראות התרמוסטט. הדבר גורם לשחיקה רצינית בו ולאיבוד קור משמעותי לאורך כל התהליך. במזגן אינוורטר המדחס לא מפסיק פעולתו לרגע. כאשר הוא מתחיל פעולתו הוא מקרר במהירות את החלל הפנימי במבנה, וכאשר מתקבלת הטמפרטורה הרצויה הוא מתחיל לפעול בעצימות נמוכה ודואג לשמירה על רמת קור נדרשת.

דברים שחשוב לדעת

בקרה אלקטרונית משוכללת היא שמאפשרת ויסות קבוע זה וזה החידוש המשמעותי לגבי מזגנים ישנים. התוצאה היא קירור מושלם כל העת, הקטנת בלאי, חיסכון בצריכת החשמל, ספיגת לחות יעילה, פעולה חרישית ועוד. גם בחורף האוויר בחלל הפנימי נשאר נעים. כך, שיש שפע של יתרונות. עלות מזגן כזה גבוהה יותר מאשר מתחריו הישנים אבל החיסכון בהוצאות החשמל שהינן כ30% מפצות על כך מאוד, ולאורך זמן כדאיות רכישתו גבוהה מהאחרים. אם להוסיף לכך גם את  הבלאי המוקטן ביחס לאחרים הרי שהכדאיות אף עולה. הטכנולוגיה הזאת קיימת בכל סוגי מזגני האינוונטר. ניתן למצוא אותה במזגנים עיליים ובמערכות מיזוג מרכזיות. באחרונות ניתן להשתמש במדחס אחד והמיזוג יפעל בכל חדר שמחובר אליו. כל דייר חדר יכול לווסת את הטמפרטורה הפרטית שלו על פי טעמו.

יש קושי רב לתפקד לאורך שעות היום ללא מיזוג אוויר. בלילות לחים ולוהטים במיוחד השינה אינה עמוקה, והדבר תורם לעייפות במשך היום. לכן, מומלץ לרכוש מזגן אינוורטר מעולה מספקים בעלי מוניטין אשר יכולים לבצע גם התקנה ושירותי תיקונים נדרשים.מיזוג אוויר

מאמר אורח מאת:
חברת אקון טק, מקבוצת ניסקו ארדן, הינה היבואנית והמשווקת הבלעדית של מערכות מיזוג אויר מתוצרת MITSUBISHI ELECTRIC יפן, ושל מאווררי הענק מבית BIGASSFANS האמריקאית.