דצמבר 9, 2023

דיו או טונר מה ההבדלים בניהם

טונר למדפסת XEROX

רבים נוהגים לחשוב שמדפסות עובדות אך ורק על מחסניות דיו, שכן זה מה שמקובל במרבית הדגמים והסוגים. אך מי שמכיר היטב את התחום יודע, שקיים מוצר דפוס נוסף בו אפשר להשתמש לצורך הדפסות, בין אם זה לצרכים משרדיים או לצרכים ביתיים.

לצד מחסניות דיו, אנחנו יכולים למצוא טונרים אשר מותאמים ספציפית למדפסות אשר יכולות להכיל אותם. מדובר על מתקן מיוחד אשר אפשר להכניס אל תוך המדפסת, ובעזרתו אפשר לבצע הדפסות טקסטואליות או הדפסות ויזואליות שונות.

מה ההבדל בין שני המוצרים?

מחסנית דיו בנויה באופן כזה, שיש בתוכה כמות דיו אשר מאפשרת להשתמש בה לצורך הדפסות שונות באיכות גבוהה. הדיו מוזרק בצורה מסודרת על גבי הנייר. מדובר בדיו נוזלי בצבעים שונים, כך שיש מחסניות עם צבעים ויש מחסניות עם דיו שחור לבן.

המערכת שמותקנת בתוך המדפסת, מכילה מחטים קטנים דרכם הדיו מוזרק על גבי הנייר בנקודות קטנות. זה מאפשר לייצר הדפסות בצורות שונות. הדפוס הוא נקי, מסודר ואיכותי. יחד עם זאת, מדפסות עם מחסניות דיו מתאימות יותר לשימוש ביתי מאשר לשימוש מסחרי.

לעומת זאת, טונר הוא מתקן שכולל בתוכו דיו אשר עבר הסבה מדיו נוזלי לאבקת דיו דקיקה. בעזרת זרמים חשמליים שהמדפסת שולחת, הדיו ניתז על גבי הנייר וכך הוא יוצר את ההדפסה. כמות הדיו שניתז על הנייר, מותאמת לסוג ההדפסה.

איזה סוג מדפסת עדיפה עבורנו?

כפי שאנחנו יכולים לראות, ישנם שני סוגי מדפסות, אחת עם מחסנית דיו והשנייה עם טונר. אנחנו יכולים למצוא דגמים שונים של מדפסות אלו, כאשר כמעט כל החברות הגדולות בתחום מייצרות ומשווקות את שתיהן, בין אם זה למגזר הפרטי ובין אם זה למגזר הציבורי.

בעיקרון, ההבדלים בין השניים נובעים בכמות ההדפסות וכן באיכות שלהם. לכן, הרבה פעמים נטען שמדפסות משרדיות צריכות להכיל טונר, בעוד המדפסות ביתיות צריכות לעבוד עם מחסניות דיו. שכן אז ההדפסה היא באיכות הרבה יותר גבוהה, למרות שמבחינת הכמות, מדובר על מספרים נמוכים יותר.

כיצד רוכשים טונרים ומחסניות דיו בצורה נכונה?

אם אנחנו רוצים לרכוש טונר או מחסנית דיו, אנחנו צריכים לדעת מה בדיוק לחפש ואיפה לקנות אותם. למשל, אם אנחנו רוצים לרכוש טונר למדפסת XEROX, אזי שיש לנו אפשרות לעשות זאת בחנות למוצרי מחשבים ומדפסות, חנויות לציוד משרדי וכן חנויות המשווקות מוצרי אלקטרוניקה שונים.

גם מחסניות דיו אנחנו יכולים לרכוש בכל אחת מהחנויות שציינו, וכך גם באתרי אינטרנט שמשווקים מוצרים אלו. בשני המקרים, יש לרכוש אך ורק מוצר מקורי, חדש, מוצר שמיוצר על ידי החברה ממנה רכשנו את המדפסת. כך נהנה ממוצר איכותי מותאם לצרכים שלנו, על פי סוג המדפסת. מוטב להימנע ממוצרים לא מקוריים או לא חדשים.