דצמבר 3, 2023

באילו מקרים כדאי להזמין אינסטלטור?

אחת השאלות שרבים מאיתנו שואלים את עצמם לא פעם כשהם נתקלים בבעיה במבנה, בתשתיות או במתקנים מסוימים בבית היא, האם נכון להזמין בעל מקצוע או עדיף לבצע את התיקון לבד. מי שיש לו ידיים טכניות טובות ויש לו כלי עבודה, תוהה פעמים רבות, האם לא עדיף מבחינתו לבצע את הטיפול בעצמו ולא להיעזר באיש מקצוע כזה או אחר.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא למשל, אם יש בעיה במערכת האינסטלציה במבנה ואז עולה שאלה, האם נכון להזמין אינסטלטור או שמא לבצע את העבודה בעצמנו. אנחנו הרי יכולים למצוא אינסטלטור ברמת השרון ובכל יישוב אחר אשר יגיע אלינו בהקדם בשביל לבצע את העבודה, השאלה היא, האם זה הכרחי ובאילו מקרים באמת כדאי להזמין אותו.

מתי נזמין אינסטלאטור?

חשוב להבהיר, השאלה באילו מקרים נזמין אינסטלטור היא לא נכונה לא רק לגבי אינסטלטור ברמת השרון אלא גם בכל יישוב אחר. כל אחד מאיתנו מוצא את עצמו מתמודד עם בעיה כזו או אחרת במערכת, וכל אחד שואל את עצמו האם זה משתלם להזמין איש מקצוע, או שמא עדיף לחסוך בעלויות ולבצע את הטיפול באופן עצמאי.

צריך לחלק את התשובה לכמה חלקים. ראשית, אם מדובר על מבנה שנמצא בתהליכי בנייה או שיפוץ, אז יהיה נכון להזמין אינסטלטור שיבצע את העבודה, וזה נכון לגבי אינסטלטור ברמת השרון ובכל מקום אחר. שנית, אם מדובר על בעיות תשתית, בעיות עמוקות במערכת, אזי שאנחנו לא יכולים לבצע את התיקון בעצמנו, בוודאי אם מדובר בבעיות שלא קשורות רק לדירה שלנו.

לעומת זאת, יש מקרים בהם הדילמה היא נכונה ואפילו הכרחית. אם מדובר בעיה קטנה של סתימה ויש לנו מושג כללי כיצד לטפל בה, אז נשאל את עצמנו האם זה משתלם לנו להזמין אינסטלטור או לא. ייתכן מאוד שמבחינה כלכלית לאותה נקודת זמן, זה לא ישתלם שכן נוכל לפתור את הבעיה בעצמנו. אך עלינו לחשוב על הטווח הארוך, ואז סביר להניח שישתלם לנו להזמין איש מקצוע.

כיצד נדע שהזמנו את האיש הנכון?

מאחר וישנם לא מעט אינסטלטורים שיכולים להגיע אלינו לנכס ולבצע עבורנו עבודות כאלה ואחרות, אזי שאנחנו צריכים לדעת כיצד לבחור את האיש הנכון מבחינתנו. אנחנו צריכים לבחון מה בדיוק היתרונות של אותו איש מקצוע, מה בדיוק הוא יכול לספק לנו ביחס למה שאנחנו יודעים בתחום וגם ביחס לאנשי מקצוע אחרים.

יש לציין, זה נכון לגבי הניסיון שעומד לרשותו, הכלים והאמצעים הנמצאים בידיו ומאפשרים לו לבצע טיפול ותיקון מקצועי, וכן זה נכון לגבי השאלה עד כמה הוא זמין להגיע באופן מיידי בשביל לבצע את הטיפול. אחרי כל זה, אנחנו נבחן גם את שאלת העלויות והאם הן משתלמות מבחינתנו.