דצמבר 3, 2023

כיצד תגרמו לכלב שלכם להרגיש שאתם אוהבים אותו

ציוד לבעלי חיים

כלב הוא בעל חיים נפוץ מאוד בכל בית. יותר מכך, כלב נחשב לחברו הטוב ביותר של האדם, והוא ידוע ביכולות שלו להביע את אהבתו אלינו. כאשר כלב מקשקש בזנבו, מלקק אותנו, ומתלהב כשאנחנו חוזרים לביתנו בסופו של יום ארוך, אנחנו מבינים שהכלב שמח ומתלהב לראות אותנו.

אך האם הכלב יודע שגם אנחנו שמחים לראות אותו, ובכלל, שאנחנו אוהבים אותו? הכלב לא מבין את השפה שלנו כמו שאנחנו מבינים את שפתו.

הנה מספר דרכים שיעזרו לכם להביע את אהבתכם לכלב שלכם.

פנקו את הכלב לעיתים באמצעות חטיפים וממתקים

זה אינו סוד שהדבר האהוב ביותר על הכלבים, מלבד הבעלים שלהם כמובן, הוא אוכל. לכן, חטיפים ומאכלים טעימים הם כלים נהדרים לשמח את הכלב שלכם ואפילו לחנך אותו בעקות התנהגות טובה. אין ספק, שממתק או חטיף שיוענק לכלב, ישפר את הרגשתו ויגרום לו לאהוב אותכם יותר, או אפילו לשמוע בקולכם יותר טוב.

חטיפים הם הכלים הטובים ביותר לעודד את הכלב שלכם. ניתן לרכוש חטיפים ומאכלים לכלבים במגוון חנויות החי וגם ציוד לבעלי חיים מכל הסוגים. רכישה כזאת לא רק תשמח את כלבכם, אלא גם תגרום לו להבין את האהבה שלכם אליו.

התייחסו לכלב באופן אישי וסבלני

אתם חוזרים מיום עבודה ארוך, עייפים ומותשים, ולא שמים לב למקשקש הזנב החמוד שלכם, שעושה הכול בשביל שתעניקו לו טיפה של תשומת לב. בזמן שאנחנו בעבודה, הכלב יושב בביתנו ומחכה וממתין בסבלנות רבה עד הרגע שאנחנו מגיעים והוא שומע את מנעול הדלת שנפתח.

התחושה שהכלב מרגיש ברגע הזה, היא הרגע הכי טוב והכי מצופה שלו ביום, לכן עלינו להראות לו שההרגשה הזאת נכונה גם מהצד שלנו. חבקו את הכלב, דברו אליו, הסתכלו לו בעיניים, ותתייחסו עליו. בדיוק ברגעים אלו, אהבה בין כלב לבן אדם באה לידי ביטוי, וזו ההרגשה הכי טובה שכלב יכול לקבל בנוגע לבעליו.

הרשו לכלב לישון אתכם ותתקרבו אליו

שימו לב לנתון המעניין הבא: חוקר שבילה עשרות שנים בקרב בלמידה על מוחם ופעולתם של כלבים, מצא כי המצב הפגיע ביותר של הכלב הוא כאשר הוא יישן. לכן, מומלץ מאוד לאפשר לכלב שלכם להתקרב אליכם בלילה. כאשר אתם נותנים לכלבים שלכם לישון אתכם, תחושות אהבה והביטחון של הכלבים כלפיכם יגברו ויתעצמו.

אם בכל זאת אתם לא מאפשרים לכלב שלכם לישון במיטה שלכם, השתדלו לפחות לישון בקרבת הכלב. תנסו לעשות זאת באמצעות כורסה, ספה שטיח ועוד.

השקיעו בטיולים ותתרכזו בהם

טיולים ארוכים, תוך התייחסות לכלב שלכם ולסביבה במהלך הטיולים, היא דרך מצוינת להבעת אהבה בפני הכלב. כאשר אתם מתרכזים בכלב ובטיול, הכלב נהנה יותר במהלך הטיול ומרגיש שאתם נהנים במהלך הטיול ומרוכזים בו. עזבו את הטלפון, קחו את הכלב לאיזו גינה יפה, והשקיעו את מלא תשומת הלב בכלב החמוד שלכם.