אפריל 14, 2024

איך מתאימים מדרסים לרגליים

איך תתאימו מדרסים לרגליים בצורה הטובה ביותר? לשם כך, יש לגשת למכון מקצועי. במכון, יסרקו את כף הרגל, ולפעמים יבקשו לצרף צילומי גב וכף הרגל. המומחים של המכון ייבצעו פענוח של הממצאים, ויכינו תבנית של צורת מדרס, ויבנו את המדרס לפי החומרים המתאימים לצרכים של המזמין. 

מדרסים קונים במכונים וקליניקות.

אפשר לקנות מדרסים מוכנים. אולם לרוב, מדרסים אלו אינם יעילים, ואינם פותרים את הבעיה שבגללה רכשו את המדרסים. כדי להגיע לתוצאות בריאות טובות, מומלץ לרכוש מדרסים במכונים או בקליניקות. ברחבי הארץ, ישנם קליניקות ומכונים רבים לייצור מדרסים. יש מכון לייצור מדרסים בירושלים, ומכונים לייצור מדרסים במרכז ובדרום. אולם, מומלץ לבחור את המכונים הטובים ביותר.

לכל רגל מתאימים מדרסים אחרים.

למעשה, אין זוג מדרסים שמתאימים ל2 אנשים. לכל אחד, יש כף רגל שונה, ונתונים אחרים. חלק סובלים מבעיות גב, חלק מאתנו מאמצים יותר מדי את הרגליים. לכן, לכל אחד, יתאימו מדרסים אחרים, מחומרים אחרים. 

מאילו חומרים מייצרים מדרסים? אין מתכון אחיד לבניית מדרס. יש מדרסים שיהיו מיוצרים משילוב של כמה חומרים, ויש מדרסים שיהיו מיוצרים מחומר אחד. החומרים הנפוצים ביותר למדרסים, הם: סיבי קרבון, גומי אלסטי, פולימרים שונים, ועוד. קרבון- חומר מיוחד, המסייע לטיפול בדורבן. 

כדי לבנות את המדרס הטוב ביותר- עורכים אבחון רפואי.

על מנת שהמכונים לייצור מדרסים, יצליחו לבנות לכל אחד את המדרס הטוב ביותר- עורכים המכונים השונים אבחון רפואי לפני התאמת המדרס. באבחון, לומדים על ההרגלים ואורח החיים של הלקוח המתעניין, ועורכים צילום של כף הרגל. לעיתים, יהיה צורך גם בצילום גב. לאחר פענוח הצילומים ולימוד הנתונים, מתאימים את המדרס. המכונים המקצועיים ביותר, משתמשים בתוכנת מחשב, המחוברת למכשיר הסורק את כף הרגל של המטופל. 

סוגים שונים של מדרסים.

אמנם, מדרס אחד מטפל בדרך כלל בכמה בעיות. אולם, ניתן לחלק את המדרסים לכמה סוגים שונים.

מדרסי ספורט- מדרסים המתאימים לעוסקים בענפי ספורט שונים, או בפעילות גופנית מרובה. מדרסים אלו, סופגים את הזיעה של כף הרגל, ובכך מונעים התפתחות מחלות ודלקות. 

מדרסי גובה- לפעמים, יש בעיה של הבדלי גובה בין הרגליים. ולכן, מכינים מדרס מיוחד, אשר מאזן את הפרשי הגובה. וכך, נמנע לחץ מיותר על הגב וכפות הרגליים. 

מדרסים לכף רגל סוכרתית- המדרסים ממריצים את זרימת הדם בכף הרגל הסוכרתית בצורה שווה. וכך, לא נוצר עומס על הפצע, שעלול להתפתח לזיהום מסוכן. 

מדרסים לחיילים- מדרסים המכילים פולימרים שונים לבלימת זעזועים. המדרסים, מתאימים לנעליים הצבאיות הנוקשות אותם נועלים החיילים.  

חשוב להתאים מדרסים לנעליים.

לא מספיק רק להכין מדרס מקצועי. חשוב מאוד שהמדרסים יתאימו לנעליים אורתופדיות. לכן, רוב מכוני המדרסים, מוכרים נעליים אורתופדיות המתאימות למדרסים, או מייצרות נעליים בהתאמה אישית.