נובמבר 27, 2023

חברת ניהול וועד בית

ניהול וועד הבית

קיימות דרכים רבות לנהל אץ וועד הבית, הדרך הראשונה היא בצורה עצמאית באמצעות בחירה של דיירי הבית את ראש וועד הבית והשנייה, היא באמצעות חברת ניהול ועד בית. היום, רבים מעדיפים את הדרך השנייה כאשר היא נוחה יותר, אין עול על וועד הבית, הדיירים מרוצים שיש מי שמטפל בבניין המגורים שלהם באופן מקצועי והוא מטופח יותר ונעים לשהייה. כאשר מדובר על בניין מגורים מ-3-4 קומות זה הפתרון הטוב ביותר לאחזקת מבנה שייראה מדוגם וכל הבעיות בו יטופלו בהקדם ובאופי מקצועי.

ניהול כל מה שקשור למבני מגורים

יש לציין כי חברת ניהול ועד בית, אינו מסתיים רק בתחזוקה נכונה ותיקונים, כי אם בגביית וניהול הכספים של בניין המגורים. חברת ניהול מבנים, דואגת גם לכל ההיבטים החוקיים הקשורים לתרבות הדיור ולניהול נכון של וועד הבית. החברה מחזיקה באנשי צוות מקצועיים הכוללים: ניקיון הבניין, תיקון ואחזקת מעליות, אינסטלאטורים לתחזוקה שוטפת ונכונה של מערכת הביוב, גנים ועוד.

יש לציין, כי ניהול וועד הבית הינו נושא מורכב וגוזל זמן רב מאנשי וועד הבית ומיותר לציין כי ישנן מחלוקות שלא תבואנה על פתרונן, היות וועד הבית הם דיירים מן המניין שאין להם מושג בניהול שוטף ומקצועי של כל הקשור לתחזוקה נכונה ושוטפת של בניין המגורים. למעשה, העלות של וועד הבית היא אותה עלות שהייתה קודם לכן, אבל ההבדל הוא עצום במקצועיות ובתחזוקה עצמה, מה שגורם לאחזקת חברת ניהול בנייני מגורים לעסקה משתלמת ביותר.

כיצד למצוא חברת ניהול ועד בית אמינה?

יש למצוא חברת ניהול ועד בית, באמצעות המלצות, לברר עליה כמה שיותר פרטים, כגון מי משתמש באזורכם בשירותיה ואם הדיירים מרוצים מהניהול, השירות והמחיר. יש לברר בכמה חברות מה הניהול מקנה וכן, את המחיר שנהוג לגבות על בניין מגורים על פי הנתונים של הבניין, כגון מס' דיירים, מס' קומות סוגי מתקנים ועוד. יש לציין כי מול כל בניין מגורים, נערך הסכם אישי, אשר מתייחס לשירותים הנדרשים באמצעות הדיירים. בכדי להעסיק חברה אשר תנהל את וועד הבית של בניין המגורים, נדרשת הסכמת לפחות שני שליש מהדיירים ועל פי החוק, אין זו חובה לקבל את הסכמתם של כלל הדיירים.