דצמבר 9, 2023

פריצת דיסק תסמינים – כל מה שרציתם לדעת

פריצת דיסק תסמינים

כאשר אדם חווה כאבים עזים מאוד באזור הגב, אשר מקרינים לכוון הרגל, פעולות יום,יומיות הופכות להיות קשות ולבלתי נסבלות. מדובר למעשה על פריצת דיסק תסמינים שיש לטפל בהם בהקדם. עמוד השדרה בנוי מחוליות שמרופדות ברפידות קטנות ועגולות שמכונים דיסקים. אם כאבים אלה מלווים אתכם למעלה משבוע, יש לפנות מיד אל רופא אורתופד, אשר יבחן את הבעיה באמצעות צילום גב, אבחון הדיסק הפגוע ומתן טיפולים כגון טיפולים תרופתיים המשולבים בפיזיותרפיה,טיפולים אלטרנטיביים ועוד.

כאשר ישנה פריצה באחד מהדיסקים, קיים  קרע קטן בטבעת שמקיפה את הדיסק אל תעלת השדרה, מה שיגרה את העצבים באזור ויגרום לכאבים חזקים. למשל חוסר תחושה או חולשה באזור הגב או באזור הרגל, יהוו בהחלט פריצת דיסק תסמינים אשר יש לטפל בהם במהרה.

פריצת דיסק תסמינים

טיפולים שמרניים או חדשניים בתופעת פריצת דיסק?

ישנם אנשים שאינם חשים כאבים למרות שיש להם פריצת דיסק, אך ברגע שישנם פריצת דיסק תסמינים אשר מפריעים על התפקוד היום יומי, יש להגיע מיד לאורתופד, אשר יוכל להמליץ על טיפול והקלה בכאבים. ראשית מדובר על טיפול שמרני כגון תרופות, טיפול פיזיותרפיה, כירופרקט, הזרקות חומר משכך כאבים, עיסויים מקצועיים לבעיה בדיסק, טיפול בחשמל, שינוי אורח חיים הכולל יציבה נכונה, תנועות שלא יגרמו ללחץ של הדיסק על העצבים, חיזוק שרירים ועוד. זו עובדה ידועה שכאשר פריצת הדיסק מלווה בסימנים קליניים, אשר מחייבים התייחסות מידית עוד בטרם פרץ הנוזל מהדיסק החוצה.מומלץ להתייחס לכאבי הגב ולהגיע לטיפול בזמן, על מנת שהמטופלים לא יסבלו או שהמצב יחמיר ולא יהיה מנוס כי אם ניתוח שטומן לא מעט סיכונים והחלמה ארוכה.

מהם כאבים רדיקולריים המאופיינים לתסמיני פריצת דיסק?

אחד מהכאבים החזקים אשר מאפיינים פריצת דיסק תסמינים, הינם כאבים רדיקולריים שעשויים להפוך לכאבים מעיקים וכרוניים ולהגביל את תפקוד המטופל. כאבים אלה מקרינים על אזור הגפיים, במיוחד אחד מהרגליים. כאבים אלה נובעים מלחץ על מערכת העצבים. פריצת דיסק, עשויה אף להגיע לתסמינים נוירולוגיים. התסמינים הללו  הם חמורים, היות ומדובר על מצב של חולשה בגפיים, ירידה בתחושה , קושי לשלוט על שרירים מסוימים וירידה בתגובה של רפלקסים מסוימים בגוף.