דצמבר 3, 2023

מוסך בחולון

במרכז הארץ ובכל גוש דן נעות על הכבישים עשרות אלפי  מכוניות. מכוניות זקוקות לטיפולים שוטפים, ומעת לעת אף קורות בהן תקלות שונות. תקלות  בגיר הן די נפוצות ואותם יש רצוי לתקן בעיקר במוסך המתמחה בתיקוני, החלפת ושיפוץ גירים. מוסך בחולון הינו מוסך ותיק שיש ברשותו תשתית מקצועית מעולה לתיקוני גיר ולכל התיקונים  האחרים שעלולים להיווצר  במכוניות. המוסך מתמחה בתיקוני גירים של מכוניות מדגמים שונים והוא, במקרים רבים, אף מספק אחריות לתיקונים מגוונים אלו.

הגיר הינו אחת  מהמערכות החשובות ברכב.

תפקידו הוא לחבר בין  המנוע והגלגלים  המניעים את  הרכב. הוא עושה זאת באמצעות גלגלי שיניים אשר נכנסים לפעולה כאשר משלבים הילוכים. יש מספר  הילוכים: להסעת רכב קדימה או אחורה, יש הילוך ניוטרל בו הגיר אינו משולב ויש פארקינג שנועל את גלגלי הרכב כאשר הוא חונה. ההילוכים העיקריים בדגמי מכוניות רבות הם בעיקר  ידניים, אוטומאטיים, חצי אוטומאטיים ורובוטיים. הנהג הישראלי, מסיבות רבות, אוהב מאוד לרכוש מכוניות עם גירים אוטומאטיים.

 קיימות מספר תקלות נפוצות במערכת ההילוכים: גיר מחליק, גיר שאין אפשרות לשלב בו הילוכים, גיר תקוע, גיר מתחמם או אפילו גיר שבור. לנהג קל, יחסית, לזהות את  הסימפטומים לתקלות מאחר והן גורמות לכך שהמכונית לא תיסע בצורה חלקה. לעיתים, הוא יכול לראות את נורית לחץ שמן גיר נדלקת או יכול לשמוע רעשים  מהמערכת ואלו סימנים נוספים לתקלה. בכל המקרים הללו, כדאי להגיע מהר ככל  האפשר למוסך. במקרים רבים, הבעיה הינה קטנה וניתן לפתור אותה במהירות. עיכוב בהגעה יכול לגרום לסיבוכים מורכבים.

מוסך בחולון יכול לאתר את התקלה באמצעות מחשב מיוחד. במקרים קלים מחליפים נורית שרופה, מוספים שמן או מבצעים תיקון קל אחר. במקרים מורכבים יש צורך לפרק את הגיר ולתקנו או להתקין גיר חדש או  משומש. הנהלת המוסך יכולה לייעץ לכל בעל רכב מתלבט. במקרים רבים, תהיה ההמלצה לבצע שיפוץ גיר. השיפוץ יהיה מקצועי  מאוד, יוחלפו החלקים  הפגומים ואחרים נוספים בעלי בלאי גבוה. לאחר השיפוץ ייבדק האוטו בנסיעת מבחן ויימסר לבעליו כאשר הגיר בו פועל ללא דופי.