אפריל 14, 2024

צום מיצים – כיצד עושים את זה בצורה נכונה

צום מיצים

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על אנשים שבוחרים לעבור צומים שונים. חלקם עושים זאת מתוך רצון לרדת במשקל, אחרים עושים זאת מתוך רצון להתנקות, לנקות את הגוף שלהם מחומרי מזון שונים שהם צורכים במהלך השבוע. יש מי שביניהם שעושה זאת גם מסיבות רוחניות, סיבות נפשיות, אמונה שכך הם מנקים את עצמם מרעלים שונים שמשפיעים על החיים בכלל ועל התפקוד שלהם בפרט.

אחת הדוגמאות הטובות לכך, הוא צום מיצים. הרעיון הוא מאוד פשוט. אנחנו לא צורכים מזון מוצק במהלך היום אלא רק מיצים מסוגים שונים, בין אם זה מיצים מפירות ובין אם זה מיצים מירקות שונים, לרוב מדובר על שילובים של מספר מוצרים. כך למשל תקופה של מספר ימים או אפילו מעבר לכך. במשך הזמן אנחנו נתחיל לראות תוצאות.

העניין הוא, בשביל לעשות צום כזה אנחנו צריכים להכין את עצמנו בצורה נכונה, אנחנו צריכים ללמוד את הנושא וללמוד את הגוף שלנו ועלינו לעשות זאת רק אחרי שאנחנו מוכנים באופן מלא להיכנס לצום. הרי, אין היגיון וזה לא חכם להפסיק לאכול ולהיכנס לצום שמכיל רק מיצים, אם לא עשינו הכנה נכונה. פיזית ומנטאלית אנחנו פשוט לא נעמוד בזה.

כיצד מכינים את הגוף וכיצד נכנסים לצום

ראשית, אנחנו צריכים לעשות את זה אחרי שאנחנו לומדים על הצום, מבינים מה אנחנו צריכים לעבור, מבינים מה אנחנו נחווה במהלך הצום. ככל שנגיע יותר מוכנים יהיה לנו יותר קל לעבור אותו.

שנית, אנחנו צריכים להיכנס לצום בהדרגה. להתחיל ממעבר לצריכת מיצים במקום אוכל מוצק בצורה מדורגת, ולא מיד לעבור מאוכל מוצק לשתייה. חשוב שאנחנו נדע אילו מיצים אנחנו יכולים וצריכים לצרוך, מאחר ולא כל מיץ הוא אידיאלי עבורנו. המיצים צריכים להכיל מרכיבי מזון אשר טובים לגוף שלנו.

שלישית, אנחנו צריכים להיות ערים לכל שינוי שאנחנו עוברים, לכל דבר שאנחנו מרגישים וחווים. כל שינוי לרע מחייב אותנו להפסיק את הצום מיידית. ככל שאנחנו נהיה יותר מודעים למצב שלנו, כך נוכל לבצע את התהליך בצורה הרבה יותר חכמה ומבוקרת.