אפריל 14, 2024

מערכות סינון אדי אמולסיה – לשם מה צריך אותן ואיך בוחרים איזו מערכת להתקין

מערכות סינון אדי אמולסיה – לשם מה צריך אותן ואיך בוחרים איזו מערכת להתקין

לא פעם, בבית או בעסק, אנחנו יכולים לגלות חומרים מסוימים אשר נכנסים פנימה, בין אם זה אל תוך המערכת, הציוד והמכונות בהם אנחנו משתמשים או אל תוך המבנה, ואלה עלולים לגרום נזק משמעותי, לא רק לציוד עצמו אלא גם לנו, מבחינה בריאותית.

דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות במקרים של אדי אמולסיה. מדובר על אדים שיכולים להיכנס אל תוך מכונות וציוד בהם אנחנו משתמשים, כתוצאה משימוש בנוזלי קירור מסוגים שונים.

ברמת העיקרון, האמולסיה כשלעצמה איננה בהכרח דבר רע, מדובר על תערובת של שני נוזלים שאינם מתערבבים או אינם ממסים זה את זה. הדוגמא הקלאסית מחיינו, היא שימוש בחומרים כמו שמן ומים, או מיונז וחלב, מדובר על חומרים שלא יכולים להתערבב ולא ממסים אחד את השני.

העניין הוא, שבעולם התעשייה, מדובר על מצב הרבה יתר מורכב. זאת מאחר ואותה אמלוסיה עלולה לייצר אדים שייכנסו אל תוך המערכות ולגרום להן נזק, ומעבר לכך, לגרום נזק לכל מי שנמצא בסביבתם. לכן אנחנו אמורים לעשות כל מה שניתן על מנת להימנע ממצב זה, במילים אחרות, אנחנו צריכים למצוא כלים ומערכות כיצד אותם אדים לא ייכנסו אל המבנה או אל המערכות.

לפני שנסביר על אותן מערכות שאנחנו יכולים להשתמש בהן, חשוב להדגיש כאן עוד היבט והוא, אם אנחנו בוחרים לעבוד עם נוזלים כאלה, הרי חשוב לדעת כיצד, חשוב לדעת באיזה אופן אנחנו יכולים להשתמש בהם, כך שלא ייגרם לנו נזק, כך שהמערכות עצמן לא ייפגעו ואנחנו נוכל להשתמש בהן לאורך זמן. זאת עוד לפני שהתקנו מערכות סינון כאלה ואחרות, כמו אותה מערכת שאנחנו נציג בחלק הבא של המאמר.

כיצד בוחרים מערכת לסינון אדים

כאשר אנחנו מעוניינים לרכוש מערכות סינון אדי אמולסיה לעסק, יש מספר דברים שאנחנו צריכים לבחון.

ראשית, עלינו לבחון את החדר בו אנחנו מתכוונים להתקין את המערכת. מן הסתם, הוא צריך להיות מותאם לצורך התקנת מערכת כזו, בין אם זה מבחינת הגודל ובין אם זה מבחינות אחרות. אנחנו צריכים לוודא שניתן להתקין את המערכת בצורה אפקטיבית ויתרה מזו, שיהיה קל להגיע אליה, כך שאם יהיה צורך, נוכל לבצע בה תיקונים והחלפה של רכיבים כנדרש.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את המערכת עצמה. כיצד היא עובדת, באיזו מהירות, כמה יעילה היא וכן כיצד אנחנו צריכים לתחזק אותה. מן הסתם, מערכות כאלה צוברות הרבה לכלוך, הרבה חלקיקים נכנסים ועלולים לגרום לנזקים שונים, כולל לסתימה של המערכות השונות. לכן חשוב לדעת כיצד מתפעלים את המערכת לאורך זמן.

שלישית, יש לבחון אצל מי אנחנו יכולים לרכוש את המערכת. ישנן חברות שונות שיציעו לנו מערכות לסינון אדים, אנחנו צריכים לבחון את המערכות השונות גם על פי פרמטרים של איכות, גודל, מהירות וכדומה, אך גם על פי פרמטר ברור של סוג ואופי החברה. מה היא יכולה להציע לנו בכל מה שקשור למוצר עצמו ולהיבטים שונים שלו. למשל, היבטים של התקנה, תיקונים, החלפת רכיבים, אחריות וכן היבטים של שדרוג עתידי של המערכת, במידה ויש צורך בכך.

לפני סיום חשוב לומר, התקנת מערכות סינון אדי אמולסיה, היא לא דבר של מה בכך. אם נדע לבחור את המערכת הנכונה ולהתקין אותה כמו שצריך, הרי שנוכל ליהנות ממערכת איכותית שתשרת אותנו ותאפשר לנו לבצע את העבודה שמוטל עלינו בצורה הטובה ביותר.