נובמבר 28, 2023

עבירות סמים – מה אנחנו צריכים לדעת עליה

אחד התחומים בהם המדינה מנסה להילחם בכל הכוח, בכל דרך חוקית אפשרית, זה תחום הסמים. הן תחום הייצור, ההפצה, המסחר והשימוש. המדינה משקיעה הרבה מאוד משאבים, כסף, ציוד וזמן, מתוך הבנה שמדובר בתופעה רחבה אשר כוללת בני נוער, חיילים ומבוגרים, מדובר בתופעה עם השלכות חברתיות וכלכליות עצומות. 

הרבה פעמים אנחנו נוטים לשמוע, על עבירות סמים קלות ועל הביקורת שמושמעת כלפי המשטרה וכלפי גורמים אחרים שמתעסקים בכך. הטענה היא שמדובר בעבירות שגובות הרבה מאוד משאבים והמדינה לא צריכה להתעסק בהן. 

אך כפי שאנחנו יכולים לתאר לעצמנו, לא רק בכך מדובר. מדינת ישראל מתמודדת עם עבירות ברמות שונות, בעיקר בכל מה שקשור ליבוא, ייצור והפצה של עבירות  סמים קשים, אשר גורמים נזקים משמעותיים לכלל החברה ולא רק לאנשים שמשתמשים בהם. 

אם אנחנו, חס וחלילה, חשודים בעבירת סמים כזו או אחרת, הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום שייצג אותנו, בין אם זה מול המשטרה ובין אם זה מול הפרקליטות ובבית המשפט. אנחנו צריכים להתייחס לכך ברצינות רבה, שכן גם עבירות הכי קלות בתחום, מייצרות רישום במשטרה, תיק פלילי, כזה שיכול להשפיע עלינו בהיבטים שונים. 

מדוע חשוב להיאבק בכך

אומנם המדינה ביצעה רפורמות שונות שקשורות לעבירות סמים קלים, אך עדיין יש משמעות לעבירות כאלה, אם נתפסנו על ידי המשטרה ונפתח לנו תיק פלילי. זה יכול להשפיע עלינו בקבלת תפקידים בעבודה, זה יכול להשפיע בכלל בשוק העבודה, זה יכול להשפיע לנו בחיים האישיים שלנו ברמות שונות. שלא נדבר על זה, שאם יש לנו עבירה רשומה, הרי שבעבירה הבאה העונש שנקבל עלול להיות הרבה יותר רציני ומשמעותי. 

לכן, חשוב מאוד שאנחנו נשתמש בשירותיו של עורך דין שמתמחה בנושא ויוכל לייצג אותנו בצורה מכובדת ומקצועית, יוכל להפריך את הטענות נגדנו או לחילופין, לעזור לנו לקבל את העונש הקל ביותר שניתן במקרה שלנו. 

לסיכום, אם אנחנו חשודים בעבירות של סמים קלים או אחרים, מוטב שלא נתמודד עם העניין לבד, אלא בעזרת גורם מקצועי שיוכל לעזור לנו.