אפריל 14, 2024

נהיגה בשכרות

כוס יין - נהיגה בשוכרות

נהגים רבים ובעיקר בני נוער נתפסים לעיתים קרובות כאשר הם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. מדובר בתופעה מסוכנת ומסכנת חיים הן עבור עצמם והן עבור הסביבה שלהם. המדינה ורשויות המשפט עמלים קשה בכדי להתמודד עם התופעה ולמגר אותה.

אנחנו עדים לכך כי כיום בני נוער רבים נתפסים כאשר הם נוהגים תחת השפעת אלכוהול. התופעה הינה נפוצה הרבה יותר משמקובל לחשוב. למעשה חצי מהנהגים אשר נמצאו מעורבים בתאונות דרכים בעקבות השפעת אלכוהול היו מתחת לגיל 24, זאת לצד ההבחנה בין נהג צעיר לנהג חדש. (נהג צעיר הוא כל נהג מתחת לגיל עשרים ואחת, בעוד נהג חדש הוא נהג שקיבל את רישיון הנהיגה בשנתיים האחרונות.)

אלכוהול ונוערכוס יין - נהיגה בשוכרות

למעשה מדובר בשתי עבירות. שתיית אלכוהול אסורה על בני נוער שעדיין לא הגיעו לגיל שמונה עשרה. אנחנו יודעים כי כיום כמעט ואין סיכוי לנער פחות מגיל זה לרכוש אלכוהול, לפחות במרכולים הגדולים. שם הם נדרשים להציג תעודת זהות ונער שעדיין לא הגיע לגיל המתאים לא יורשה לרכוש את המוצר. אך ברור שאין שליטה מלאה על הדבר וישנם זיופים רבים בעניין כאשר נער שנראה בוגר מכפי גילו מציג תעודת זהות שאינה שלו, או לחילופין הוא משיג את השתייה ממקורות אחרים או אפילו מהבית.

הנושא הזה עולה שוב ושוב בבתי המשפט כאשר למעשה אנחנו מוצאים כי בני הנוער נאשמים בסופו של דבר בשני אישומים שונים.

הן בצריכת אלכוהול לפני גיל 18 והן בעבירה של נהיגה בשכרות.

נתפסתם נוהגים בשכרות. מה עושים עכשיו?

אז אם בכל זאת, עברתם על החוק. לא חשבתם שיקרה משהו ולא חשבתם שהסוד שלכם יתגלה. אבל כנראה שנכנס יין יצא סוד והמשטרה עלתה עליכם.

האם יש מה לעשות בכדי למזער נזקים? בדיוק לשם כך אנחנו כאן.

כאשר מדובר בנושא של נהיגה בשכרות, מובן כי יש להחמיר עם הנהג ולהרתיע אותו מלחזור שוב על חטאו, עם ענישה מידתית ניתן להניח שזה אכן יקרה.