דצמבר 7, 2023

ניכיון שיקים

ניכיון צ'קים

ההלוואות בבנקים, מצריכות בירוקרטיה ועולות לנו לא מעט. בעלי עסקים רבים שלקחו הלוואות מהבנקים על מנת לכסות את חובותיהם, שילמו יותר ריביות והפתרון הנוח הוא באמצעות חברות המבצעות ניכיון צ'קים. החברות הללו למעשה, בודקות באופן קפדני את האובליגו של בעל השיק. הריביות הינן סבירות  כגון 1.5% בתוספת פריים של 2.5%. ריביות אלה נגבות מראש ולכן הריבית תהיה גבוהה מעט אך הפתרון הינו יעיל ומשרת היטב את בעלי העסקים, מה שעשוי לפתור בעיות פיננסיות בבית העסק לטווח הקצר.

 

ניכיון שיקים היא שיטה לגיטימית ונוחה

 

שיטת ניכיון צ'קים, הינה שיטה יעילה ולגיטימית ומהווה פתרון מעולה עבור הון חוזר כאשר לבית העסק ישנה כמות גדולה של שיקים דחויים מהלקוחות השונים שעימם היא עובדת. ההליך הינו הליך פשוט למעשה, כאשר בנק מסחרי או חברת מימון פרטית, רוכשת מבית העסק שיק לתאריך מסוים ומעניקה בתמורה סכום שנמוך באחוזים מסוימים מערכו של השיק הדחוי. היום, יותר בעלי עסק פונים לחברות פרטיות אשר בהן התנאים טובים יותר לעומת הבנקים. בגלל המשבר הכלכלי שתקף את העולם וגם את ישראל, קמו חברות רבות המנכות יקים עבור לקוחות עסקיים.

 

מי יכול להשתמש בשירות של ניכיון שיקים?

 

אדם שהוא עוסק מורשה או בעל חברה בע"מ, יוכל להשתמש בשירות ניכיון צ'קים. על השקים להיות אמינים שירות זה, אף ניתן לגופים עסקיים או מוסדיים.  יש להשתמש עם שיקים שלא חלה עליהם הגבלה בסחירתם. יש לשים לב שהשקים שנמסרים לחברות המנכות שיקים לא יהיה עליהם רשום "למוטב בלבד" אחרת לא ניתן יהיה לסחור בהם. על החברה המנכה שיקים, יש להיות בעלת מעמד כלכלי יציב וכן, מנכה השיק חייב להיות "אוחז כשורה" בשיק. גם ערבות אישית ניתנת כנגד השיק וחברות אלה המנכות שקים מעמידות תנאים אלה, כך שמדובר על חברה חוקית שיש לה אישורים לעסוק בכך מטעם משרד האוצר.

 

על מנת לפנות אל חברת ניכיון צ'קים, ישנם מספר קריטריונים שהחברות הללו מעמידות בפני לקוחותיהן כמו למשל|: ערבות אישית, קביעת סכום מרבי וסכום ממוצע של השקים, ביצוע בדיקה המוודאת שללקוחות לא הייתה קיימת בעיה כלכלית בעבר.