דצמבר 3, 2023

קישוטים לפסח

קישוטים לפסח

בישראל, קיימים שני חגים מרכזיים בשנה ערב ראש השנה וערב פסח. אנו תמיד נהיה מעוניינים בשולחן חגיגי שיהיה מעוצב וייצור את האווירה הרצויה לנו, אם זו אווירה חגיגית, חמימה, אלגנטית או שמחה בגוונים עזים שיתבטאו ע"י קישוטים לפסח שימשכו את תשומת הלב בשולחן זה. התחילו עם כתיבת כרטיס ברכה לכל אורח כאשר אתם מציינים את שמו ואתם יודעים מראש, היכן כל אורח יישב בשולחן. באמצעות שילובים שונים שישתלבו היטב עם מערכת כלי האוכל וכלי ההגשה, תוכלו לעצב שולחן מושלם וכזה שיעוצב ברמה גבוהה.

למשל כלים שונים וחשובים לשולחן חג כגון כלי מיוחד לבקבוק היין שיקנה כבר את המראה החגיגי לחג. אל תשכחו לא להניח אלמנטים גבוהים על שולחן החג אשר יסתירו את האורחים, כאשר הם מעוניינים לראות האחד את השני  באין מפריע ולכן, אם בחרתם באגרטלי פרחים שיוסיפו לשולחן מראה חגיגי ואביבי, כדאי כי הם יהיו נמוכים.

הפרטים הקטנים הם אלה שעושים את ההבדלים

יש לציין כי דווקא הפריטים הקטנים כמו קישוטים לפסח שמיעדים לעיצוב שולחן החג, הם אלה שעושים את ההבדל. למשל פמוטי נרות צפים, יכולים להקנות אווירה מיוחדת ואינטימית בשולחן החג. האווירה תהיה יוקרתית. תוכלו להניח עציצים קטנים העשויים מחמר או פורצלן עם אורכידאות בגוונים שונים שיהיו בגובה נמוך יקנו אווירה של פריחה ויוקרה. אם תיגשו למשתלה, תמצאו אלמנטים שונים ומיוחדים שלא עולים כסף רב.

תוכלו למצוא סרטי משי צבעוניים ולעטוף כל סכו"ם בסרט צבעוני. כאשר הסכו"ם יהיה על מפה בגוון אחיד ויהיה קונטרסט בין הצבעים, זה ייצור אווירה חגיגית. פמוטים מעוצבים בצדי השולחן כאשר הם מעוטרים בתחרה, ייצרו רושם מלכותי ומרשים בשולחן החג וכדאי לאמץ בחום רעיון זה.

פרחים קטנים ועוד קישוטים חגיגיים לשולחן ליל הסדר

תוכלו למצוא לכלי ההגשה, מעין שקית קטנה העשויה מבד שיפון ומכילה את הסכו"ם, פרט קטן זה, יכול לגרום לשולחן החג להיראות מקושט דיו. יש כאלה שיחפשו קישוטים לפסח שיהיו בסגנון רומנטי וחגיגי, כמו למשל שימוש בתחרות, אם כמפיות ומפות, תוספת עיטור לפמוטים או ראנרים לשולחן העשויים מתחרה ויכולים להיות מונחים על מפת שולחן בגוון שונה, מה שיבליט את התחרה החגיגית. הרעיונות הם רבים ותוכלו למצוא את העיצוב שיתאים לאווירה הרצויה לכם בליל הסדר.