דצמבר 3, 2023

ניקוי דשא סינטטי – מדוע זה חיוני לנו וכיצד עושים את זה בצורה נכונה

ניקוי דשא סינטטי

בלא מעט בתי מגורים ובתי עסק מסוגים שונים, אנחנו יכולים למצוא היום דשא סינטטי. מרבדים של דשא כזה, אמורים להחליף את הדשא הרגיל והישן, שאנחנו מכירים, בין אם זה מפארקים ציבוריים, גינות ציבוריות, חצרות וגינות של בתי מגורים, הן פרטיים והן משותפים.

השימוש בדשא סינטטי הפך להיות מאוד פופולארי עם השנים, בין היתר בזכות האיכות שלו וכן בזכות העובדה שמדובר במרבדים הרבה יותר נוחים לשימוש, הרבה יותר יעילים, זולים, הם אינם דורשים תחזוקה מיוחדת ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות.

דבר אחד אנחנו כן צריכים להשקיע בדשא סינטטי והוא, כל מה שקשור לניקיון שלו. נכון שדשא הוא לא כמו שטיח, במובן הזה שהוא לא מתלכלך באותה צורה, אך הוא כן יכול לצבור אבק והוא בוודאי יכול כתמים מסוגים שונים שאינם יכולים לרדת. להבדיל נניח מדשא רגיל, שלא בהכרח יכול לצבור כתמים (אלא במקרים קיצוניים, דוגמא כתמי צבע), הרי שדשא סינטטי בגלל המבנה שלו ובגלל אופי הסיבים, הרי שהוא כן יכול לצבור כתמים מסוגים שונים.

על מנת שנוכל להחזיק ולהשתמש בדשא לאורך זמן, הרי שאנחנו צריכים להקפיד על כך שננקה אותו מעת לעת. סביר להניח שרוב הזמן, אנחנו נדאג לנקות את הדשא בעצמנו, בין אם זה מסיבות כלכליות ובין אם זה בגלל שאין צורך אמיתי להשקיע מעבר לכך. אך במקרים מסוימים, זה יהיה הכרחי שאנחנו נזמין חברה מקצועית שתבצע עבורנו את השירות.

חברה מקצועית שמתמחה בנושא של ניקוי דשא סינטטי, יכולה לספק לנו מגוון רחב של שירותים, אלה יתבצעו באמצעות כלים ומכשירים שונים אשר מאפשרים לא רק לנקות את השטיח מכתמים או לכלוך שהצטבר אלא גם לשמור עליו לאורך זמן, לשמור עליו באופן כזה שאנחנו נוכל להפיק ממנו את המיטב כל הזמן שנרצה להשתמש בו.

כיצד מנקים דשא סינטטי

ראשית, אנחנו צריכים לדעת כיצד השטיח בנוי וממה הוא בנוי. כלומר, אנחנו צריכים להבין, מאיזה סוג סיבים הוא בנוי, באיזו רמת צפיפות, ומה הם התכשירים ומה הציוד הנכון לעבוד עם השיח. זאת על מנת שנוכל לנקות אותו בצורה טובה מבלי לגרום לו נזק.

שנית, חשוב לבדוק עד כמה החברה שאנחנו רוצים להזמין לצורך ביצוע העבודה, מתמחה בכך, עד כמה היא באמת יודעת לעשות את העבודה בצורה מקצועית ונכונה.

שלישית, יש לזכור, דשא סינטטי להבדיל משטיחים נניח, אי אפשר להזיז אותם מהמקום ברוב הפעמים. לכן התהליך יתבצע במקום בו נמצא המרבד. זה אומר שעלינו גם לבחון את תנאי השטח, עד כמה זה אפשרי בכלל לבצע תהליך כזה, עד כמה ניתן לנהל את התהליך מבלי לגרום נזק לדשא וכן לתנאי המקום מסביב.