דצמבר 9, 2023

קרמיקה לבית

קרמיקה

החלק החשוב ביותר ומה שיקנה מראה של בית חדש בעת השיפוץ הינו התקנת קרמיקה לבית. אריחים אלה, מיוצרים באופן מלאכותי, בניגוד לאריחי אבן טבעית או שיש. את אריחי הקרמיקה, דוחסים בלחץ גבוה ומצפים בחומרי  זיגוג וצבע ורק בתום התהליכים של ייצורם, שורפים בתנור מיוחד. יש לציין, כי בעת בחירת אריחי הקרמיקה, בדקו כי קיים ציפוי באריחים  אלה, אחרת הם יספגו כתמים ולא ייראו אסטטיים. יש לבחון אם האריחים עמידים בפני החלקה, במיוחד בבתים שיש בהם ילדים קטנים או אנשים מבוגרים שעשויים להחליק.

אם פעם ההשקעה בשיפוץ הבית ובאריחי קרמיקה לבית, הייתה בחללים ספציפיים כגון הסלון או חדרי השינה, היום הדגש הוא במיוחד על חדרי הרחצה והמטבח. לרוב חדרי האמבט, כוללים כלים סניטריים מעוצבים וארונות אמבט מעוצבים ואיכותיים כאשר אריחי הקרמיקה יהיו מרשימים ויתאימו לעיצוב הכללי בחללים אלה.

בחירת הגוון של אריחי הקרמיקה

יש לבחור את הגוון של אריחי הקרמיקה על פי הטעם האישי של כל אחד מכם, כאשר אתם מתחשבים באלמנטים הנוספים הקיימים בחלל. ככל שהתקרה תהיה גבוהה יותר, תוכלו לבחור אריחי קרמיקה בגווים כהים, בכדי ליצור תחושה של חלל חמים יותר. כאשר אתם בוחרים אריחי קרמיקה לחדר האמבט, יש להתאים אותם לחיפוי הקירות, כך שתיווצר הרמוניה מושלמת ויהיה נעים לשהות בחדר רחצה עם גוונים תואמים. תוכלו למצוא אולמות תצוגה של קרמיקה בראשון לציון במידה ואתם גרים באזור זה, להשוות מחירים ולהתייעץ עם המוכר שהוא בעל ידע רחב בכל סוגי האריחים.

כמה שיקולים לפני בחירת ריצוף או חיפוי מקרמיקה

לכל אחד המעוניין לרצף או לחפות קירות של חדר הרחצה א המטבח, קיים תקציב שהוא מוגדר מראש. לא לכולם יש את התקציב לשפץ מחדש את חדר האמבט או המטבח ולכן, הרענון המתבקש והחידוש שיתאים לתקציב יהיה באמצעות החלפת אריחי קרמיקה לבית. יש לברר מה המידות המדויקות ואז להתחיל להסתובב באולמות התצוגה על מנת לדעת מראש, הן על פי העיצוב והן על פי התקציב איזה סוג של אריחים תבחרו לחללים השונים.