דצמבר 3, 2023

ייעוץ עסקי פרטי – מתי אנחנו נשתמש בו וכיצד הוא יכול לעזור לנו

ייעוץ עסקי פרטי

כשאנחנו חושבים על ייעוץ עסקי, הנטייה שלנו היא לחשוב על ייעוץ לעסקים, ייעוץ שנועד לעזור לבעלי עסקים קטנים וגדולים כיצד לפעול, כיצד להגיב לסיטואציות שונות, איך להתכונן לקראת סיטואציות שעלולות להתרחש, כיצד לקיים את העסק שלהם בצורה נכונה, בצורה חכמה ויעילה.

אך אנחנו מכירים עוד סוג של ייעוץ עסקי, הכוונה לייעוץ פרטי. המשמעות של ייעוץ עסקי פרטי הוא לעזור לגורמים בתחומים פרטיים, בתחומים שאינם קשורים בהכרח לעסק כזה או אחר, אלה יותר לדברים רחבים שקשורים להתנהלות עסקית, בין אם אתם בעלי מקצוע ובין אם אתם מחזיקים ברשותכם עסק קטן או מתכוונים לפתוח עסק משלכם.

צריך להדגיש, שהביטוי ייעוץ עסקי פרטי מתייחס גם לכך, שניתן לבחור בין חברות שמתעסקות בייעוץ לעסקים לבין יועצים עסקיים פרטיים אשר מספקים ייעוץ עסקי, הם מלווים את העסק ובעליו לאורך כל התהליך באופן אישי ומספיק את הייעוץ הטוב ביותר עבורם.

ייעוץ עסקי במובן הרחב של המילה, נועד לספק לבעל עסק או בעל מקצוע, כלים כיצד לנהל את העסק בצורה נכונה ויעילה יותר. זה אומר, למשל, הפחתת עלויות, צמצום כוח אדם, ביצוע שינויים במבנה של העסק, התייעלות מבחינה תפעולית, יצירת כלים לעבודה נכונה מול ספקים ומול לקוחות, פתרונות שיווק ופרסום, עמידה בלחצים ועוד.

כל הדברים ביחד אמורים לעזור לבעל העסק או בעל המקצוע שמקבלים שירותי ייעוץ מקצועיים. צריך לומר, בשביל ליהנות משירות כזה באופן מקצועי, הרי חשוב מאוד לדעת, מה בדיוק אנחנו צריכים, מה המטרות שלנו, מה הצרכים הרחבים שלנו, וכמובן מה עומד לרשותנו. אין טעם לקחת יועץ עסקי שיספק לנו תוכנית עסקית אשר דורשת משאבים שלא עומדים לרשותנו.

כיצד בוחרים יועץ עסקי בצורה נכונה

בין אם אנחנו מחפשים יועץ עסקי פרטי ובין אם אנחנו מחפשים חברת ייעוץ או כל גורם אחר, הרי שישנם פרמטרים שונים שמשפיעים על תהליך הבחירה ויכולים להשפיע על ההחלטה שלנו במי לבחור.

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את הניסיון שעומד לרשותו היועץ, עד כמה הוא משמעותי, עד כמה הוא ממשי וכן רלוונטי לצרכים שלנו.

שנית, אנחנו צריכים לבחון את השיטות והגישות של היועץ. איך הוא מתנהל, איך הוא עובד מולנו, מה שיטת הייעוץ שהוא מציע לנו, מה הם הכלים שהוא מציע ואיך אנחנו יכולים להשתמש בהם.

שלישית, עלינו לעשות תיאום ציפיות מולו. הוא צריך לדעת מה אנחנו מצפים ממנו, מה אנחנו רוצים להשיג דרך הייעוץ, ואנחנו צריכים לדעת מה עלינו לעשות, מה נצטרך לשנות, כיצד נצטרך לפעול, בשביל שבסופו של דבר אנחנו באמת נוכל להוציא את התוכנית לפועל.

אין טעם לפנות אל יועץ עסקי לקבל עזרה, אם אנחנו לא מוכנים להשקיע ולבצע את מה שהוא מציע לנו.