דצמבר 3, 2023

חלונות בלגיים בעיצוב מרשים

חלונות בלגיים

חלון בלגי, או כפי שרבים מכנים אותו  בתור פרופיל בלגי, הינו סוג של חלון המיוצר לרוב מאלומיניום ולפעמים הוא אף משולב יחד עם ברזל. חלונות בלגיים הם מרהיבים וזו הסיבה שרבים מזמינים חלונות אלה. קיימים יתרונות רבים לחלונות בפרופיל בלגי, היות והם מעוצבים ומקנים אווירה מיוחדת וחמימה לבית, הם נראים יוקרתיים והם החלונות האידיאליים ביותר בכל חלל. ניתן לבצע את החלוקה הפנימית של חלון בעיצוב בלגי במגוון עיצובים. ניתן להזמין חלון גדול לסלון ועד לחלונות קטנים יותר לחדרי השינה בבית. הדפנות של החלון הבלגי הן עבות, אך עדין המסגרת של חלון זה הינה דקה, מה שמקנה לו עידון ועיצוב מיוחד.

 שילוב ובחירת הזכוכית המתאימה לחלונות הבלגייםחלונות בלגיים

הפרופיל הבלגי כאמור, ניחן במראה עדין וניתן לשלב בו זכוכית סטנדרטית או זכוכית מסוג טריפלקס. ישנם פרופילים מסוימים שיש בהם זכוכית בידודית והכוונה היא אל זיגוג כפול. למרות שבזמנו חלונות בלגיים, היו מיוצרים מברזל, הם  לא היו עמידים בפני תנאי מזג האוויר והיו מחלידים מהר. היום חלונות בסגנון בלגי, מיוצרים מאלומיניום, היות וחומר זה, עמיד במיוחד בפני תנאי מזג האוויר בישראל.

למי שמעוניין במראה אירופאי ומיוחד זה, מומלץ כי יזמין חונות בסגנון בלגי המיוצרים מאלומיניום פרופילים בלגיים המיוצרים מאלומיניום, הינם למעשה צרים יותר מאשר פרופילים בלגיים העשויים מברזל, אך ניתן לבצע חלוקה דומה של החלונות הבלגיים המקוריים העשויים ממסגרת ברזל בגימור מגורען, אך המראה של חלונות אלה, הינו מעודן יותר.

בררו היטב בקרב כמה בעלי מקצוע לפני שתזמינו פרופילים בלגיים

יש לציין, כי ההתקנה של חלונות בלגיים, אינה עניין של מה בכך. רק בעל מקצוע מיומן או מפעל המעסיק מתקינים מקצועיים יוכל להתקין פרופילים בלגיים. כדאי להכין רשימה של מסגריות וותיקות, או מפעלים הקיימים שנים ויש עליהם המלצות מלקוחות שכבר מותקנים אצלם חלונות בסגנון בלגי מזה שנים. על מנת שיהיה בידוד טוב בחלונות אלה, אפשר להזמין אותם עם כיס אוויר לאורך הפרופיל למטרת יצירת בידוד אופטימאלי. בזמנו, כאשר פרופילים בלגיים נראו לראשונה בישראל, מחירם היה יקר. היום בשל חברות רבות שמייצרות פרופילים בלגיים והאלומיניום אשר הפך ליתרון משמעותי בענף הבניה, מחירם של חלונות בסגנון בלגי ירדו באופן משמעותי והם מתאימים לכל כיס.