דצמבר 3, 2023

יום של בר מצווה בעיר העתיקה

מחפשים רעיון ליום בר מצווה אטרקטיבי? אנו מציעים לכם רעיון- יום של בר מצווה בעיר העתיקה! מומלץ להתחיל את היום הנהדר ממסע של תופים ושופרות מחניון הר ציון עד הכותל המערבי. 

הנחת תפילין בכותל וסיור במנהרות הכותל

אין ספק, שהחלק המרגש ביום הזה, הוא הנחת התפילין, והעלייה לתורה בכותל המערבי. את התפילה, כדאי לעשות בצורה שמחה, עם שירים וכלי נגינה. לאחר התפילה, תוכלו להציב ברחבה האחורית של הכותל המערבי, כיבוד. לאחר התפילה, מומלץ לכם, לערוך סיורים באזור. באופן כללי, המדינה מאפשרת סיורים לבר מצווה בכותל בחינם. הסיורים כוללים את מנהרות הכותל, ומרכז דוידסון. 

מרכז דוידסון- מרגז דוידסון, הינו רחוב עתיק, מתקופת בית שני. רחוב זה, שימש מרכז לעולי הרגל לפני הכניסה להר בית. לכן, היו ברחוב זה מקוואות, ודוכנים. ברחוב, היו המדרגות שמובילות לבית המקדש. במהלך הסיור, צופים במוצגי תלת מימד, שמחזירים אותנו 2,000 שנה אחורה, ומציגים לנו בצורה חיה את הטבילה במקווה לפני הכניסה אל המקדש. 

מנהרות הכותל- את הסיור במנהרות הכותל, מומלץ לערוך בשעות הצהריים החמות. בתוך המנהרות, יש מזג אוויר לח, קריר ונעים. במנהרות הכותל, יש 2 נקודות תפילה. ישנו "הכותל הקטן", אשר מתחת לקודש הקודשים, וישנה נקודה נוספת בתוך המנהרה, אשר היא המקום הקרוב ביותר אל כיפת הסלע. 

ארוחת צהריים חגיגית בעיר העתיקה

אי אפשר לערוך יום חוויתי בעיר העתיקה בירושלים, מבלי לעצור לארוחת צהריים חגיגית באחת מהמסעדות. נסקור כמה מהמסעדות:

מסעדת "בשערייך"- מחפשים דווקא מסעדה חלבית? מסעדת ב"שערייך", נמצאת מעל הקארדו. במסעדה, מגישים ארוחה חלבית מפנקת.

מסעדת "בין הקשתות- רוצים לשלב ארוחת דגים מפנקת? מסעדת "בין הקשתות", הינה אחת מהמסעדות המבוקשות ביותר בקרב החוגגים בר מצווה בעיר העתיקה. במסעדה, מוגשות ארוחות דגים משובחות, עם תוספות איכותיות. 

מסעדת "קשת החורבה"- מסעדה חלבית איכותית, הקרובה מאוד לבית כנסת החורבה. במסעדה, יש מאכלים חלביים שילדים אוהבים, כמו לביבות, בלינצ'ס, פסטות, ביגלס.

סיור ותפילה בבית כנסת החורבה

אי אפשר לסיים את יום החוויות בעיר העתיקה, מבלי לסייר בבית כנסת החורבה. רבים מאתנו, עוד יזכרו את הימים בהם "החורבה", הייתה קשת, בתוך רחבה עם גל אבנים. אולם, באמצעות נדיבים שונים, נבנה בית כנסת החורבה מחדש. מומלץ לתאם מראש עם הנהלת בית הכנסת סיור. במהלך הסיור, רואים את האיורים המיוחדים בבית הכנסת, רואים את הצורה הארכיטקטית של ארון הקודש, ושומעים על ההיסטוריה המיוחדת של בית כנסת החורבה. חלק נוסף מהסיור, הוא סיור בקומת הארכיאולוגיה. אלו הם שכבות ארכיאולוגיות מרתקות, שהתגלו במהלך החפירות לבניית בית כנסת החורבה מחדש. 

מה תרצו לקנות לאחר הסיור? אחרי הסיור, תוכלו לפנק את עצמכם בגלידה, פלאפל או פיצה, ושתייה קרה, בחנויות הנמצאות ליד בית הכנסת "החורבה".