דצמבר 3, 2023

רכב משוריין – מתי נזדקק לו

רכב משוריין

לא פעם אנחנו שומעים על כך שאורחים אשר מגיעים מחו"ל משתמשים בשירותי הסעה מיוחדים, שירותי הסעות VIP, כאשר הם נעים בכבישי ישראל. אין הדבר נובע רק מעצם העובדה שמדובר באנשים מפורסמים או אנשים עשירים עם יכולות כלכליות גבוהות, לעיתים זה פשוט נובע מהכרח, הן בגלל המקומות אליהם הם מגיעים והכבישים עליהם הם נעים.

לא פעם, כשמדברים על שירותי הסעות מיוחדים, הכוונה בין היתר, לנסיעה בתוך רכב משוריין. על פניו זה נשמע אולי חריג, אך מי שמכיר את המציאות הישראלית, יודע שזה לא עניין מיוחד, בוודאי לא עבור אורחים מחו"ל.

נתחיל בהסבר קצר, רכב משוריין, הוא רכב שלא ניתן לירות עליו. מדובר על רכב מוגן מפני ירי, כאשר זו הרמה הבסיסית של ההגנה, שכן יש רכבים רגילים משוריינים, אשר מוגנים לא רק מפני כדורי ירי אלא מעבר לכך. כאמור, לא מעט אורחים מחו"ל משתמשים בכלי רכב כאלה. יש לכך סיבות שונות, כפי שאנחנו יכולים להבין. בחלק הבא, נציג חלק מהסיבות.

מדוע אנשים בוחרים להשתמש ברכבים משוריינים

ראשית, אם מדובר על נסיעות באזורים מסוכנים, למשל, בכבישי יהודה ושומרון, נסיעה באזורים מסוימים בירושלים, נסיעה לאורך הגבול הצפוני ועוד, אז בין אם זו החלטה שלהם ובין אם זו החלטה של מערכת הביטחון, הרי שהם נוסעים ברכבים משוריינים בשביל לשמור עליהם, מפני כל סיטואציה שעלולה להתרחש.

שנית, נסיעה ברכב כזה, הרבה פעמים נובעת מפני חשש שיקרה להם משהו רגיל, סטנדרטי, שיכול לקרות בכל מקום. הכוונה כמובן לשוד. כאן הכוונה בעיקר לאנשים עשירים שחוששים שיקרה להם משהו בגלל עושרם.

שלישית, צריך לומר, נסיעה ברכב משוריין זה גם סמל סטטוס הרבה פעמים, זה מעבר לעניין של הצורך האמיתי בדבר, יש בכך אמירה מסוימת. לכן אנחנו נראה לא רק אורחים מחו"ל, גם לקוחות ישראלים נוסעים ברכב כזה.

ארבע, לא מעט חברות ביטוח מחייבות את הלקוחות שלהם להתנייד בסיטואציות מסוימות ברכבים כאלה בפרט כשמדובר באורחים מחו"ל. כך הן מגינות על ההשקעה שלהן בצורה נכונה.