דצמבר 9, 2023

שמאי מקרקעין, מזה אומר?

שמאי מקרקעין

נדל"ן יכול להיות בין התחומים הרווחים ביותר לגדילה עסקית ולהתפתחות ובמקביל, הוא יכול הוות צרה צרורה כאשר לא מתמודדים אתו כראוי. על מנת לתת את המענה האידאלי לעסקת מקרקעין ישנה חשיבות מרבית להסתייעות באיש המקצוע המתאים אשר מכיר את התחום על בוריו ויכול לתת שירותים בהסתמך על ניסיון רב שנים.

שמאי מקרקעין יעיל במספר תחומים:

פירוק שותפות

שותפות בין שני בעלי עסקים מצריכה מחויבות רבה והדדית משני הצדדים. יחד עם זאת, כאשר מתקבלת החלטה על פירוק החבילה מכל סיבה שהיא, יש צורך בגורם שלישי אשר יסדיר את ההליכים בין שני הצדדים. בין אם מדובר במשק חקלאי, קרקע, עסק, דירת מגורים או כל נכס אחר, שמאי מקרקעין מתמצא בחוקים הרלוונטיים לתחום ויכול להדריך את המעורבים. הפירוק מתקיים במספר אפשרויות: פירוק דרך חלוקה, מכירה וחלוקת הפדיון. השמאי הוא זה המוודא כי הנכס יחולק שווה בשווה כמו גם הזכויות בנכס.

מיסים במכירת נכס

נכסים בישראל הינם גורמים בעלי ערך רב. נדל"ן הינו בין התחומים המניבים רווחים לטווח ארוך כמעט יותר מכל תחום אחר ויחד עם זאת, הניהול וההשקעה בנדל"ן מצריכים לא מעט התמצאות והבנה בתחום. בישראל ישנם לא מעט מיסים החלים על כל עסקת מכירה או קנייה של נדל"ן, ואי התמצאות במיסים אלו עלולה להוביל להפסדים כלכליים ניכרים.

שמאי מקרקעין הינו איש המקצוע המחזיק בידע הרלוונטי להנחייה והדרכה של מעוניינים ברכישה או במכירה של נכס, כך שהלקוח יוכל לדעת בדיוק מה הוא עתיד לשלם ובאיזו דרך. בכוחו של שמאי המקרקעין לבטל את קיומם והחלתם של מסים מסוימים על העסקה, באמצעות הגשת שומה נגדית.

 

שמאי רכוש

לפני הכניסה לבניין או לבית חדש, חשוב להכיר לעומק את המרכיבים של העסקה ולדעת כיצד יש להיערך אליה בהתאם. עבור רבים, רכישת בית הינה העסקה המשמעותית והגדולה ביותר שיבצעו בחייהם. למרבה הצער, רבים מהרוכשים דירות קונים מבלי לבדוק קודם לכן את התקינות של הנכס, ובכך מגלים בשלב מאוחר מדי כי הפסידו כספים משמעותיים וכי מתגלים ליקויים בדירה. הודות לשירותיו של שמאי מקרקעין מקצועי, ניתן למנוע הפסדים כלכליים אלו על ידי ייעוץ.