אפריל 14, 2024

עוד ירושה – כיצד לבחור את האיש הנכון לתפקיד

אחד מדיני המשפט החשובים ביותר ביחסים בתוך המשפחה ובכלל, הוא כל מה שקשור לנושא של ירושות וצוואות. זה נושא מיוחד ורגישה, מאחר והוא מתייחס לכל מה שקרובי משפחה משאירים או השאירו לבני משפחתם, אחרי מותם. בין אם זה רכוש, כסף או נכסים. 

מי שמתעסק בכך הוא עוד ירושה. הוא אמור לטפל בכל הנושא של הצוואה, החל משלב הכתיבה שלה, מתן התוקף המשפטי ואחרי הסתלקותו של כותב הצוואה מהעולם, הרי שהוא אמור לפרסם את הצוואה בפני משפחתו ולפרט את בקשותיו של הנפטר כיצד לחלק את הירושה. 

צריך לומר, ברוב המקרים העבודה שלו די פשוטה שכן מרבית הצוואות נכתבות כך שהיורשים הם בן או בת הזוג והילדים. אין יותר מדי דברים מורכבים. מן הסתם, גם מרבית הצוואות מבוססות על מרכיבים יחסית פשוטים, כלומר, לא מדובר פה בנכסים חובקי עולם או בחשבונות בנק אסטרונומיים, הרי מרבית האנשים אין להם את זה.

עם זאת, עדיין עוד ירושה יכול לעסוק בשורה של מקרים מאוד מיוחדים וחריגים בנוף הזה. למשל, מקרים בהם הצוואות הן מסובכות, מקרים בהם יש התנגדות לקיום צו הירושה, מקרים בהם יש צורך להגן על הירושה, וכן יש מקרים בהם צריך להוכיח שהצוואה אכן אמיתית ונכתבה בצלילות, בשיקול דעת ובלי להפעיל לחץ על כותב הצוואה. 

כיצד בוחרים את האיש הנכון לתפקיד

כמו שאנחנו יכולים להבין, מי שמוטל עליו למצוא את העורך דין, בדרך כלל, זה האדם שכותב את הצוואה ומפקיד אותו אצלו. על כן הוא צריך לחפש עורך דין שהוא יכול לסמוך עליו, אמין, ישר, איש מקצוע שהוא יודע שיטפל בירושה שלו כמו שצריך, יהיה מוכן לעמוד מול האתגרים השונים שמופיעים מולו ועוד. 

יש מקרים בהם עו"ד ירושה גם משרת את היורשים עצמם מול עורך דין אשר אחראי על הצוואה. במקרים בהם יש התנגדות לירושה או בעיות אחרות שיש צורך לפתור. אז עליהם לבחור מישהו מקצועי, מנוסה, מישהו שייצג את האינטרס שלהם בצורה הטובה ביותר.