דצמבר 9, 2023

אתרי חדשות דתיים – מה ההבדל בינם לבין אתרי חדשות רגילים

גלישה בגוגל - אתר חדשות דתי

לא מעט חילונים נוטים לחשוב שאנשים דתיים אינם צורכים חדשות ואם הם צורכים חדשות אז בטח לא דרך האינטרנט, שכן זה נתפס כדבר אסור. אך זה לא מדויק. שכן לא מעט אנשים דתיים מכל הזרמים ומכל הסוגים, צורכים חדשות באופן יומיומי, לא פחות מאשר חילוניים, וגם הם עושים את זה דרך אתרים באינטרנט.

אתרי חדשות דתיים הפכו זה מכבר למאוד פופולאריים, לא רק במגזר הדתי אלא גם בקרב חילוניים רבים, בפרט כתבים ופרשנים אשר מעוניינים לדעת מה מתרחש במגזר הדתי, מה חושבים האנשים שם, מה הולך בקרב המגזר.

צריך לומר, אתרי חדשות אלה מספקים זווית ראיה יותר מגזרית מאשר לאומית ובטח יותר מאשר זווית בינלאומית, אך עם זאת, במהלך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר אתרי חדשות במגזר הדתי שמבקשים להיות פתוחים לכל ולא מייצגים עמדה כזו או עמדה אחרת, לא מייצג זרם או קבוצה מסוימת בדת.

מה ההבדל בין אתר דתי לאתר חילוני

קל מאוד להבחין בין אתרי חדשות דתיים לאתרי חדשות חילוניים. ההבדל הראשון בא לידי ביטוי בשפה. באתרים דתיים יכתבו בשפת קודש, בשפה שמדברת אל ציבור הגולשים, לא ישתמשו בביטויים אופנתיים וגם לא בביטויים שיש בה לשון הרע, קללות או דברים דומים.

ההבדל השני, בא לידי ביטוי בסוג החומר שמפורסם באתר. אתרים דתיים יתעסקו בדברים שקשורים למגזר ואם הם יתעסקו בדברים רחבים יותר, אז הם יעשו בצורה עדינה ושקולה. הם לא יפרסמו דברים שיש בהם משהו לא צנוע, הם בוודאי לא ידווחו על דברים שמדברים מאוד לעולם החילוני בין אם זה תרבות ובין אם זה קשור לתרבות הצריכה והרייטינג.

ההבדל השלישי, יש כאמור יותר התמקדות בדברים שקשורים לעולם הדת, לאנשים שקשורים לעולם הדת, לפסקאות הלכה ועוד. ההנחה הבסיסית היא, שזה מה שהגולשים רוצים לקרוא ומעבר לכך, אתרים דתיים כולל אלה שמתעסקים בחדשות, רואים בעצמם לא רק גורם שמספק מידע אלא גם גורם שנועד לחנך את הציבור.