אפריל 14, 2024

5 טיפים לריהוט ועיצוב הבית?

5 טיפים לריהוט ועיצוב הבית

אם אתם רוצים לעצב את הבית שלכם נוחה, טובה ויעילה, חשוב תדעו כיצד לעשות זאת בצורה כחמה, כך שהבית יהיה גם מעוצב וגם פרקטי. 

כיום ישנם מגוון סוגים של בתים ודירות כאשר יש להתאים את תהליך העיצוב לגודל הבית למרחב ולסגנון הרצוי. אבל איך מעצבים?  5 טיפים בהמשך:

מדדו ובחרו את המרחב שלכם – שימו לב למרחב בחלל שלכם בעיצוב הבית, ושימו לב כי אתם בוחרים ריהוט וחפצים בהתאמה לגודל המרחב. בחרו ספות במבצע, כמו גם שאר ריהוט שיתאים לגודל החלל שלכם, ונסו לשרטט לפני תחילת העיצוב ולמדוד את הגדלים של החללים בבית כמו חדרי השינה, הסלון, המסדרונות, המטבח, פינת האוכל וחדרי הילדים.

הפכו את המרחב לנוח ויעיל – שימו לב כי המרחב שלכם נוח ויעיל. חשוב כי כל דבר וכל סוג של ריהוט יותאם לחלל שלכם, יהיה נגיש ונוח עבורכם כמו גם שהריהוט שרכשתם יתכתב אחד עם השני בצורה הרמונית. בכך הבית שלכם יהיה גם מעוצב וגם נוח.

המתינו למצבעים וסיילים גדולים – כדי לעצב את הבית בצורה טובה, חשוב להמתין לזמנים בהם תוכלו להוזיל עלויות, לדוגמא: ספות במבצע ניתן למצוא בזמנים של מכירות סוף עונה, כמו גם שניתן לבחור ספות כאלה בחנויות ריהוט באינטרנט המוזילות את המחירים בשל היותם חנות מקוונת ולא חנות פיזית שיש לה הוצאות רבות.

שמרו על עיצוב קלאסי – אין זה משנה באיזה סגנון עיצוב אתם בוחרים, מה שחשוב לשים עליו את הדגש הוא עיצב קלאסי ומעודן. אם בחרתם בעיצוב כפרי: אל תרבו בפרטים קטנים אלא התמקדו בריהוט מסיבי שיתפוס מרחב בחלל, לעיצוב המודרני שמרו על קווים נקיים, כמו שבעיצוב תעשייתי בחרו פירטים רבים נוסטלגיים ופרטי וינטג' עשויים בטוב טעם ומקמו אותם אחד ליד השני בהרמוניה.

שמירה על סדר והרמוניה בעיצוב – וודא כי הבית שלכם מעוצב באופן הרמוני. נסו להבין כיצד תוכלו לסדר את הריהוט  ואת החפצים בבית שלכם בצורה ההרמונית, כך שהפריטים יתכתבו אחד עם השני באופן מושלם. לדוגמא, ספות פרחוניות בעיצוב כפרי יתכתבו נהדר עם שידות לבנות במראה מיושן, כמו גם שספות צבעוניות בעיצוב ים תיכוני יראו נפלא עם שטיחים דקים וצבעוניים. עשו את כל אלה ותוכלו לעצב את הבית בצורה מושלמת.