נובמבר 27, 2023

3 טיפים לבחירת מנורות תלייה

מנורות שתולים על הקיר מוסיפות לא מעט לעיצוב הכללי של הבית או של המשרד. ויחד עם העיצוב של חלל החדר, יהיה כדאי לקחת בחשבון גם שיקולים פרקטיים. למשל, האם צריך תאורת תלייה חזקה? אולי צריך התקנת DIMMER בנוסף? הנה כמה דגשים שכדאי לזכור. 

בין מנורות השונות הניתנות לתלייה, תוכלו למצוא סוגים שונים ורבים של עיצובים. למשל, יש לכם תאורת תלייה המשלבת חומרי גלם כמו מתכת יחד עם עץ. כמו כן, יש גם מנורות שמיוצרות מחומרים כמו מתכת וברזל. בין אם תחליטו על רכישת מנורה מסוג כזה או אחר, יהיה חשוב קודם כל להתאים את המנורה לשאר עיצוב הבית. 

  1. התאמת המנורה לעיצוב הבית הכללי

אם אתם צריכים מנורות תלייה מעוצבות, אתם צריכים לדעת עבור מה העיצוב נדרש. הוא הוא נדרש בכדי להשלים את עיצוב הבית? האם עיצוב המנורות נדרש בכדי לספק קונטרה עיצובית לעיצוב החלל? כך או כך, תחשבו על כך מראש ותבחרו נכון בתאורה שהכי תעשה לכם את זה. 

בכדי לקבל רעיונות והשראה, תמיד יהיה כדאי לסקור באינטרנט כל מיני קטלוגים של מגזינים לעיצוב הבית. שימו לב, אנחנו לא בהכרח ממליצים לכם על קטלוג מנורות תלייה לבית. בקטלוג ומגזינים כאלו, אתם תקבלו השראה לנושא של המנורות עצמן. אם תסקרו מגזינים של עיצוב, תקבלו השראה כיצד להתאים בין עיצוב המנורה לעיצוב הבית הכללי. 

  1. קחו בחשבון פינות בבית שצריך להצליל או להאיר 

קחו בחשבון, בבית יכולות להיות פינות שיתחשק לכם להצליל. כמו כן, יהיו לכם גם פינות שתעדיפו להאיר. למשל, ריהוט בצבעים כהים בדרך כלל יהיה צורך להאיר. אם הריהוט גם ככה בצבעים כהים ועמוקים, תצטרכו כנראה מנורות תלייה עם גוף תאורה בגוון צהוב. 

לגוון הצהוב יש יכולת להאיר פינות בבית בצורה נעימה ביותר. מהצד ההפוך, יש לכם גם תאורה לבנה בוהקת אשר מאירה חללים משרדיים, מטבחים, חדרי רחצה ועוד. בין אם תבחרו בגוו תאורה כזה או אחר, עשו זאת בחוכמה. למשל, בחדר השינה תבחרו בגוון תאורה מרגיע ונעים, לא בוהק מדי. 

  1. תערכו מחקר שוק מתאים לפני הרכישה וההתקנה

רגע לפני שאתם מתקינים מנורות תלייה בבית או במשרד, תערכו מחקר שוק הולם. אתם תגלו שישנם הבדלים משמעותיים במחירים של המנורות בין המשווקים השונים. כמו כן, כנראה שגם תופתעו לגלות כי מחירי ההתקנה משתנים מגורם לגורם. 

לאחר שתערכו את מחקר השוק של מנורות התלייה עצמן, יהיה חשוב לערוך מחקר מקדים גם לגבי אנשי ההתקנה שלכם. אם אפשרי, תבקשו לקבל מהם את רשימת הלקוחות הממליצים עליהם. ב-2021 לרוב חברות ההתקנה יש רשימה שכזו. אם תקפידו על הדגשים לעיל, גם אתם תוכלו להנות מהמנורות ומהעיצוב שלהן.