דצמבר 3, 2023

3 טיפים לבחירת כלים לטיפוח הגינה

אם אתם רוצים להנות מהגינה הפרטית היפה ביותר בשכונה, אתם תצטרכו להתחיל לעסוק מעט בגינון. כמובן שגם חברות גינון יוכלו לסייע לכם, אבל בהחלט יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות לבד. ראשית, יהיה חשוב לבחור את כלי הגינון הנכונים לטיפוח הגינה. 

טיפוח הגינה הפרטית תלוי אמנם בנסיבות סביבתיות כמו מזג האוויר וזיהום אוויר, אבל אפשר גם להשקיע מעט מאמצים ולגרום לנראות הגינה לקבל שדרוג משמעותי. למרות שמלאכות הגינון עשויה להיות מורכבת ואולי אפילו קשה, בעזרת כלי העבודה הנכונים אתם תוכלו לצלוח את המלאכה הזו בהצלחה. אם כך, קבלו 3 טיפים לרכישת כלי גינון, נתחיל עם הצרכים שלכם מהכלים. כיצד נדע מה הצרכים שלנו מכלי הגינון? 

אפיון הצרכים מכלי הגינון

הכי חשוב יהיה לאפיין את הצרכים מכלי הגינון. למשל, אם יש לכם דשא חי, אתם תצטרכו מכסחת דשא מקצועית. לרוב, מכסחות הדשא מבוססות על מנועים הניזונים מבנזין. תוכלו לרכוש מכסחות החל ממחירים ממוצעים של כ-1,050 ₪ ומעלה. לרוב, מכסחות דשא חשמליות יהיו מומלצות, אבל אפשר גם לרכוש מכסחת בנזין. 

אפיון הצרכים שלכם מכלי הגינון הוא פועל יוצא של סוג הגינה. למשל, אם יש לכם שיחים גבוהים בגינה, אתם תצטרכו מגזמת שיחים מקצועית. גם כאן, תוכלו לרכוש חשמלית ותוכלו לרכוש מגזמת מבוססת בנזין. לאחר שאפיינתם את הצרכים שלכם מכלי העבודה, יהיה כדאי לרכוש גם כלים משלימים כמו ג'ריקן, חוטי ניילון לשימוש בחרמשים ועוד. 

השוואת מחירים בין כלי עבודה לגינה

אם אתם מתכננים לעצב בעצמכם את הגינה, לא יהיה מספיק רק לרכוש את כלי העבודה. חשוב לבדוק את המחירים הממוצעים עוד לפני הרכישה. בין אם תרכשו מכסחת דשא או כל כלי גינון אחר, תשוו מחירים בין המשווקים השונים. 

ישנם לא מעט אתרי אינטרנט שמציעים את האפשרות הזו של מחקר שוק והשוואת מחירים. בין היתר, תוכלו גם למצוא אתרים שמתמחים באופציה הזו של השוואת מחירים. לרוב, תצטרכו להשאיר פנייה ולהמתין מספר דקות עד קבלת הצעות המחיר השונות. 

תמיד כדאי לבדוק לגבי כלי גינון נטענים וחשמליים

אם התקציב מאפשר לכם, תמיד יהיה כדאי לרכוש כלי עבודה נטענים וכלי גינון חשמליים. הכלים האלו הרבה יותר ירוקים לסביבה, והם גם מקצועיים מאוד. כיום יש כבר מכסחת דשא חשמלית, כמו גם מגזמת חשמלית ועוד. 

הדור החדש של כלי גינון נטענים מאפשר זמן עבודה ארוך במיוחד. נגמרו הימים של 20 דקות עבודה ואז צורך בטעינת הסוללה. נכון להיום, זמן עבדת הסוללה של כלי עבודה נטענים יכולה להספיק לכם לעבודה בגינה שלמה. בסופו של דבר, גם כדאי לחשוב קדימה. תגדירו מטרות עתידיות מהגינה, למשל גידול עצי פרי. תרכשו דשן, כלי חפירה ומה שצריך בכדי לנטוע את העץ.