דצמבר 3, 2023

תביעות כנגד חברות ביטוח סיעודי – מתי צריך להגיש תביעה וכיצד עושים את זה

lawyers-1000803_640 (1)

אחת התביעות הכי משמעותיות והכי קשות כנגד חברות הביטוח, הן במקרה של ביטוח סיעודי. מדובר במקרים מאוד קשים, בהם המשפחות מוצאות את עצמן נאלצות להתמודד עם בירוקרטיה לא פשוטה, סעיפים וכללים, נוקשות של חברות הביטוח, דווקא בזמן בו הן צריכות לקבל את כל העזרה שאפשר, את כל מה שאפשר בשביל להקל עליהן. 

תביעות כנגד חברות ביטוח הן דבר מאוד נפוץ, באופן כללי. אנחנו משלמים פרמיה לחברת הביטוח עבור הפוליסה שאנחנו רוכשים ממנה, מתוך כוונה ומטרה לקבל ממנה שירות ביום שנידרש לו. חברת הביטוח, היא עסק פרטי, עסק שחי על רווחים כמובן, ולכן היא תנסה לעשות הכל בשביל להימנע מלשלם לנו. לא משנה איך. היא תנסה להציג דרישות, לצמצם את האחריות שלה ויתרה מזו, היא תנסה להקטין כמה שיותר את הסכומים שלכאורה, מוסכם שהיא צריכה לשלם לנו. 

כאמור, תביעות כנגד חברות ביטוח סיעודי הן דבר מאוד מקובל, מאוד נפוץ. העניין הוא פשוט. אנחנו רוכשים פוליסת ביטוח סיעודי מתוך כוונה שאם חס וחלילה, ביום מן הימים, נהיה במצב סיעודי ונזדקק לעזרה, חברת הביטוח תממן את העלויות השונות. ביום בו מתברר שאכן אנחנו במצב סיעודי, אז בני המשפחה שלנו מבקשים לממש את הפוליסה. אז אנחנו, ותר נכון בני המשפחה שלנו, יגלו עד כמה זה בעייתי. 

כיצד זה מתנהל בפועל

כאשר אנחנו מדברים על תביעות כנגד חברת ביטוח סיעודי, העניין הוא כזה. בני המשפחה יגישו תחילה בקשה למימוש הפוליסה. על פי פוליסת ביטוח סיעודי, הרי שאנחנו יכולים לקבל פיצוי כספי, בין אם מדובר בפיצוי חודשי או חד פעמי, וכן אנחנו יכולים לקבל תוספות שונות בהתאם למה שסוכם. 

חברת הביטוח לא תמהר לשלם לנו את הסכומים הנקובים, אלא תדרוש מאיתנו להוכיח שאכן בעל הפוליסה הוא במצב סיעודי, ועל כן היא צריכה לשלם לנו. היא תדרוש ממנו לעבור בדיקות, להציג חוות דעת מומחים, כולל מומחים מטעמה, זה במקרה הטוב. כי החברה גם יכולה להציג פרשנויות משלה למה שנכתב בפוליסה, היא יכולה לעכב את התשלומים מתוך עילות שונות, במחשבה שבני המשפחה פשוט יוותרו על התביעה, או חס וחלילה, בעל הפוליסה יילך לעולמו ואז היא לא תצטרך לשלם לו ועוד. 

על מנת להימנע ממצבים כאלה, אזי שיש לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה בתביעות כנגד חברות ביטוח סיעודי. עורך דין שיכול לספק ייצוג מושלם, בין אם זה לפני המשפט ובין אם זה במהלך המשפט וכן אחריו. כמובן שעורך דין שמתמחה בתביעות מסוג זה, עובד באופן צמוד עם מומחים וגורמים אחרים, שיכולים לספק את כל המידע בנושא ולעזור להציג את הצד שלנו בצורה הטובה ביותר מול חברת הביטוח ובכלל.