דצמבר 3, 2023

פתרונות טעינה ציבוריים – לאפשר לכל אחד להטעין את הרכב

batteries-1379208_1280

כשאנחנו חושבים על פתרונות טעינה, אז הדבר הראשון והעיקרי שעולה לנו בראש, אלה פתרונות שמיועדים עבור מכשירי סלולר. בין אם מדובר בפתרונות פרטיים או ציבוריים.

בשנים האחרונות כידוע, אנחנו יכולים למצוא במקומות שונים, בין אם בתי חולים, מרפאות, קניונים, בתי קפה ואפילו בפסטיבלים וירידים, עמדות טעינה ציבוריות למכשירי סלולר. כך שאם אנחנו צריכים להטעין את המכשיר, אז אין שום בעיה, אנחנו יכולים לעשות את זה בצורה פשוטה ומהירה. בלי לקחת איתנו מטען, בלי לקחת איתנו כבל או כל דבר אחר.

אך האמת היא, כשאנחנו מדברים על פתרונות טעינה אין הכוונה רק למכשירי סלולר, אלא היום אנחנו מתייחסים במונח זה גם לרכבים חשמליים. כידוע, לא מעט חברות רכב החלו לייצר ולשווק רכבים חשמליים, כאלה שעובדים טעינה חשמלית, ומאפשרים לנו להימנע מהצורך להשתמש בדלק ובחומרים אחרים.

על מנת שנוכל להשתמש ברכב החשמלי שלנו בצורה פשוטה ונוחה, אנחנו צריכים למצוא פתרונות טעינה ציבוריים. קרי, מקומות אליהם אנחנו יכולים להתחבר עם הרכב שלנו באמצעות מתקן מיוחד, וכך אפשר להטעין אותו בצורה פשוטה. ברמת העיקרון, פתרונות טעינה כאלה אפשר למצוא היום במגוון רחב של מקומות, בין אם זה במבנים פרטיים, בתים משותפים, חניונים של משרדים וחנויות, וכן במקומות ציבוריים רבים. למשל, חניונים ציבוריים, תחנות דלק, חניונים של פארקים ועוד.

ההנחה הרווחת היא, שעם הזמן, יהיו יותר ויותר עמדות טעינה, עם הזמן אנחנו נוכל למצוא יותר ויותר אנשים מעדיפים להשתמש ברכבים חשמליים, הן מסיבות כלכליות והן מסיבות אחרות, בין היתר, בגלל שרכב חשמלי הוא לא מזהם כמו רכב רגיל, הוא הרבה יותר חסכוני ויעיל.

לפני שנסביר על הקמת פתרונות טעינה ציבוריים, יש לומר לכל מי שתוהה בעניין, רכב חשמלי מוטען יכול לנסוע מאות קילומטרים. הטעינה עצמה לוקחת היום סביב שעה, אך ההנחה היא שבעתיד משך הזמן יירד לדקות ספורות. כמו כן, רכב חשמלי נחשב בעיניי רבים לעתיד של עולם הרכב ולכן גם חברות רבות משקיעות רבים בפיתוח רכבים חדשים ובשדרוג רכבים חשמליים קיימים.

כיצד מקימים עמדות טעינה ציבוריים

על מנת להקים עמדות טעינה כאלה, צריך לעשות בדיקה מקיפה בשתי נקודות. ראשית, מה בדיוק נדרש בשביל להקים עמדת הטענה. מבחינת השטח של המקום, מה זה דורש מאיתנו, מה אנחנו צריכים לפנות ואיך אנחנו אמורים להקים עמדה כזו בצורה נוחה לשימוש.

שנית, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה הלקוחות שלנו מחפשים, מה הם צריכים. זה נכון לא רק לגבי העמדה אלא גם לגבי התוכנה שמפעילה אותה ולגבי היבטים נוספים שקשורים לשימוש בעמדת הטעינה באופן כללי.

חשוב לומר, מאחר ומספר המשתמשים ברכבים חשמליים עולה עם השנים, הרי מוטב להתקין בכל מקום שאפשר עמדה כזו.