דצמבר 3, 2023

מחיר גנרטור – כמה זה יכול לעלות לנו ואיך אנחנו צריכים להתייחס לכך בעלות הכוללת

כשאנחנו מחשבים תקציב של אירוע או תקציב של פרויקט מסוים, אז עלינו לקחת בחשבון את כל המשתנים, בין אם מדובר במשתנים שיכולים לעזור לנו באופן ישיר ובין אם בהשפעה שלהם על משתנים אחרים.

למשל, אם אנחנו עורכים אירוע בשטח פתוח, אזי שעלינו לשאול את עצמנו, בין היתר, כיצד נוכל להפעיל את המערכות השונות, אלה שאנחנו אמורים להשתמש בהן על מנת לערוך את האירוע. מן הסתם, לשם כך אנחנו נדרש לאמצעים מתאימים, מה שכמובן יגבה מאיתנו עלויות נוספות.

לא במקרה ציינו את הנושא של אירועים בשטח פתוח שאנחנו מארגנים בעצמנו, שכן מדובר בסיטואציה שאכן יכולה לדרוש מאיתנו עלויות שונות ומגוונות. למשל, אם אנחנו עורכים אירוע בחוף ים, יער, פארק או כל מקום אחר, אזי שאנחנו נידרש באופן טבעי למערכות הגברה ותאורה משלנו, בשביל שנוכל להשתמש בהן, בשביל שנוכל להפעיל אותן, אנחנו צריכים לשכור או לרכוש גנרטור, מכאן שאנחנו צריכים לקחת בחשבון גם את המחיר שלו ולהכליל אותו ברשימת ההוצאות שלנו, להחשיב אותו בתקציב הכולל.

אין צורך לומר שאם אנחנו בוחנים מחיר גנרטור, עלינו לבצע הפרדה בין רכישה להשכרה. מדובר על הבדלים של שמיים וארץ ביניהם. מחיר סטנדרטי של גנרטור לרכישה יכול להגיע ל-5000 שקל, אנחנו יכולים למצוא גם מחירים יותר זולים או יותר יקרים, זה תלוי בטיב המוצר ובגודל שלו. מצד שני, השכרת גנרטור למספר שעות או ליום אחד אפילו, יגיע לסכום של מאות שקלים ולא מעבר לכך.

יש פה שאלה מה אנחנו באמת צריכים. האם אנחנו זקוקים למשהו קבוע שנוכל להשתמש בו בכל עת, למשל, אם אנחנו מארגנים אירועים לעיתים תכופים ואם אנחנו מעוניינים להשתמש בו גם לצרכים אחרים, ייתכן ועדיף לנו להחזיק גנרטור קבוע ואז יהיה נכון לרכוש אותו. לעומת זאת, אם אנחנו מתכוונים לערוך אירוע חד פעמי, מוטב אולי שנשכור ולא נרכוש.

איך עושים את זה בצורה נכונה

הדבר הראשון שעלינו לעשות זה, לאפיין בצורה נכונה את הצרכים שלנו. לאפיין את כל מה שאנחנו זקוקים לו ולהחליט בהתאם מה יהיה נכון עבורנו. הדבר השני, זה לבחון מה גובה התקציב שלו וכמה אנחנו יכולים להשקיע בגנרטור. לאחר מכן נוכל לבצע השוואת מחירים והשוואה בין גנרטורים שונים.

כאן צריך לשים לב, אם מדובר באירוע, אז מן הסתם יהיו לנו עוד הרבה הוצאות ולכן ישתלם יותר לשכור ולא לרכוש, אם מדובר על רכישה לטווח ארוך, אזי שאנחנו יכולים למצוא נקודת זמן בה יתאפשר לנו לבצע הוצאה משמעותית ולרכוש גנרטור בהתאם למחיר שנוח לנו. במקרה כזה, גם ישתלם לנו להשקיע לצורך רכישת גנרטור איכותי, מקצועי, יקר יותר אך כזה שישרת אותנו הרבה יותר זמן.