דצמבר 3, 2023

מדחס בורגי: מידע חיוני למשתמש

מהנדס מיקור חוץ

מדחס אוויר או קומפרסור בשמו המקצועי הוא אחד הכלים הטובים והיעילים ביותר להפעלת אנרגיה תוך ניצול מקסימלי של המשאבים העומדים לרשותנו, בני האדם. נזכיר בקצרה כי מדובר על כלי מכני שמטרתו לאסוף את האוויר ולשחרר אותו בלחץ גבוה מה שמייצר כוח דחף. את כוח הדחף הזה אפשר להפעיל בצורות שונות מה שיאפשר הפעלה של כוח על החומר ממנו אנו רוצים לייצר מוצר כזה או אחר.

בשוק מדחסי האוויר יש דגמים וסוגים שונים. בשנים האחרונות, מדחס בורגי הפך לנפוץ במיוחד. לכך כמה סיבות, אבל בראש ובראשונה אנחנו, בני האדם אוהבים להתקדם. אנחנו אוהבים להיעזר בכלים מתקדמים יותר ויותר כדי להגיע לתוצאות הרצויות בעיננו. אנחנו חיים בעולם מערבי בשנת 2020. אין שום סיבה שלא נשתמש בלא פחות מהטוב ביותר.

מה ההבדל בין מדחסים בורגיים למדחסים אחרים בשוק

כאן נקדים ונאמר כי בשוק קיימים בנוסף למדחסים הבורגיים עוד שני מדחסים נפוצים.

הראשון, מדחס יבש: בדרך כלל מדובר על מדחס קטן יחסית שלא עובד על שמן אלא על מנוע, בדרך כלל זה יהיה מנוע שמופעל על ידי חשמל והוא משמש בעיקר לקליניקות. אם לדוגמא השיננית רוצה לשאוב חומרים כאלו ואחרים תוך כדי טיפול, היא תיעזר במדחס אוויר להפעלת כלי שישאב את החומרים הללו וכן הלאה.

מדחס בוכנתי: מדחס מיועד לצרכים תעשייתיים והוא אכן מדחס שעובד בעזרת צינור ששואב שמן. המכונה מרתיחה את השמן מה שמייצר חום המביא להוצאה של אנרגיה ולחץ אוויר. מדחסים מהסוג הזה היו נפוצים מאוד והם עדין קיימים בשוק. בדרך כלל עבור מפעלים קטנים יותר ולצרכים ספציפיים. היתרון הוא שמדובר במדחס במחיר נמוך יותר.

לעומת זאת, מדחס בורגי הפך את הכול ליעיל יותר. מדחס בורגי  עובד בעזרת מנוע שמפעיל צירים. הצירים הללו דוחסים את האוויר בלחץ גבוה ומאפשרים לו לצאת בצורה מבוקרת ויעילה. 

למה כדאי לבחור במדחס בורגי?

היתרון הבולט של מדחס בורגי הוא קודם כל בכך שמדובר במכשיר יעיל. בניגוד למכשירים אחרים כאן אנחנו יכולים לשלוט על זרם האוויר ולהוציא אותו בצורה אחידה לאורך זמן מה שמאפשר לנו להגיע לדקויות שלא הגענו אליהם בעבר.

בנוסף, מדחס בורגי נוח מאוד לשימוש, כמעט אינטואיטיבי, שלא מכיל הרבה חלקים. הרי מי מאתנו לא מכיר את הרגע הזה במהלך היום בו העובדים נתקעים על איזו שטות שאפשר היה לפתור בקלות.

עצם העובדה כי לא מדובר בחלקים רבים מאפשרת למדחס להיות קומפקטי בהרבה מה שהופך אותו למתאים לחללים שונים.

רוצים לשמוע עוד? דברו איתנו!

ההמלצה שלנו היא לא להסס לשאול. קנייה של מדחס אוויר היא לא רכישה של מה בכך ואין שום סיבה לא להתייעץ. אנחנו ב- 'ניק מערכות בע"מ' מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בכל שאלה. כדי להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם.